۱۶ آذر ۱۳۹۷،‏ ۴:۲۶
کد خبر: 83125499
۰ نفر
سخنگوی وزارت خارجه آمریكا جایگزین نیكی هیلی می‌شود

تهران - ایرنا - شماری از رسانه‌های آمریكایی بامداد جمعه در خبری به نقل از منابع آگاه اعلام كردند كه رییس جمهوری این كشور تصمیم به جایگزینی «هدر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه با «نیكی هیلی» نماینده مستعفی آمریكا در سازمان ملل متحد گرفته است.

به گزارش ایرنا، وی كه همزمان معاونت موقت وزیر امور خارجه در امور دیپلماسی عمومی را عهده دار است، به علت اتخاذ مواضعی همسو در طول دوران فعالیتش، به محبوبیت قابل توجهی در میان اعضای كاخ سفید و مشاوران رئیس جمهوری آمریكا دست یافته است.
نوئرت پیش از این در خبرگزاری فاكس نیوز عضویت داشته است؛ شبكه‌ای كه مورد توجه و عنایت ویژه «دونالد ترامپ» قرار دارد.
هیلی دو ماه پیش در اقدامی غیرمنتظره از سمت خود استعفا داده و اعلام كرده بود كه تنها تا انتهای سال جاری میلادی به عنوان نماینده آمریكا در سازمان ملل متحد باقی خواهد ماند.
پیش تر اسامی مختلفی از جمله «كلی نایت‌كرفت»، «جیمی مك‌كورت» و «ریك گرنل» به ترتیب سفرای آمریكا در كشورهای كانادا، فرانسه و آلمان به عنوان گزینه های احتمالی وی مطرح شده بودند.
هیلی در ادامه صفی طولانی از مقام های دولت ترامپ قرار می گیرد كه استعفا داده یا اخراج شده اند.
از جمله گمانه زنی هایی كه در ارتباط با دلایل استعفای وی مطرح شده، آماده سازی برای شركت در انتخابات ریاست جمهوری است؛ با این وجود او بصراحت گفته كه دست كم برای انتخابات 2020 نامزد نخواهد شد.
شبس**9386**1859