صدور انقلاب نيازمند دست يابي به فن آوري نوين است

رييس دانشگاه منابع طبيعي و علوم كشاورزي گرگان گفت: تحرك گسترده در حوزه علم و فن آوري و دست يابي به فن آوري هاي نوين ها پيش زمينه صدور ارزش هاي انقلاب و مقابله با توطئه هاي دشمنان است.

دكتر نجفي نژاد روز پنجشنبه در آستانه فرا رسيدن 16 آذر روز دانشجو در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: تغييرات فرهنگي و تكنولوژي در 50 سال گذشته، شرايط را تغيير داده و دشمنان را از عرصه جنگ سخت به جنگ رباتيك و جنگ الكترونيك و استفاده از پهپادها و در جنگ نرم نيز به حوزه هاي اقتصادي و اجتماعي كشانده است.
وي بيان كرد: در آستانه آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامي عرصه مقابله با دشمن تغيير كرده و پيشگامي مبارزه با دشمنان بر عهده دانشجويان و صاحبان علم و تلاشگران فناوري است.
رييس دانشگاه منابع طبيعي و علوم كشاورزي گرگان افزود: براي موفقيت در عرصه جنگ نابرابر با دشمن چاره اي جز افزايش بينش و دانش دانشجويان وجود ندارد.
نجفي نژاد ادامه داد: بيش از هر زمان ديگري دانشجويان و جوانان كشور نيازمند افزايش اميد و نشاط هستند و آن ها بايد به آِينده درخشان انقلاب و نظام خوشبين باشند.
وي گفت: روند پيشرفت چهال سال گذشته كشور حاكي از روند رو به رو رشد و توسعه همه جانبه كشور دارد.
نجفي نژاد دانشجويان را به تلاش براي توسعه كشور، با وحدت و همدلي فراخواند و با بيان اينكه اكنون زمان جنگ پنهان و جنگ علمي بين كشورها است گفت: چه بخواهيم چه نخواهيم اين جنگ وجود دارد و رسالت ما پيروزي در اين نبرد است.
رييس دانشگاه منابع طبيعي و علوم كشاورزي گرگان 16 آذر را روز تاريخي مبارزه عليه ظلم و استكبار دانست و اظهار كرد: اين روز بزرگ به عنوان روز دانشجو نماد عزت خواهي و عدالت طلبي فرزندان اين مرز و بوم است .
دانشجويان در 16 آذر سال 1332 همزمان با سفر ريچارد نيكسون معاون رئيس جمهوري وقت آمريكا به ايران در اعتراض به دخالت هاي واشنگتن در امور داخلي ايران، مقابل دانشگاه تهران تظاهرات كردند.
اين تظاهرات با يورش نظاميان به خاك و خون كشيده شد.
در يورش نظاميان رژيم پهلوي به تظاهركنندگان سه دانشجوي ايراني به شهادت رسيدند و صدها نفر ديگر زخمي شدند و از اين رو 16 آذر به نام روز دانشجو نامگذاري شد.
7333/3091