قدرت خريد اتباع خارجي به بازار ساحلي آستارا رونق بخشيد

آستارا - ايرنا - رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: افزايش قدرت خريد اتباع خارجي از بازار ساحلي اين شهرستان، موجب رونق عرضه و تقاضا و رضايت نسبي بازاريان شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا محسن آهني روز پنجشنبه در بازديد از غرفه هاي بازار ساحلي آستارا افزود: بازاريان اين شهرستان با توجه به رونق خريد و فروش لباس، حمايت از توليدكنندگان پوشاك را براي غناي بيشتر بازار خواستار هستند.
وي اظهار كرد: سياست سازمان صنعت، معدن و تجارت حمايت از بازاريان و نشاط بازار است، اما بايد حقوق مصرف كنندگان و خريداران نيز به طور كامل رعايت شود.
در اين بازديد، بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت به چند غرفه و مغازه به دليل گرانفروشي و درج نكردن قيمت كالاها، تذكر دادند.
بازار ساحلي آستارا با بيش از يك هزار و 500 غرفه در ساحل درياي خزر، از مناطق گردشگرپذير و اقتصادي اين شهرستان است و در ماه هاي اخير به علت تفاضل قيمت منات (پول رايج جمهوري آذربايجان) با ريال، ميزان خريد اتباع جمهوري آذربايجان از آن، افزايش يافته است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و روزانه حدود سه هزار تبعه خارجي، با گذر از مرز آن به ايران وارد مي شوند.
7124/2007