هدف دولت تدبیر و امید، تزریق نشاط به جامعه است

شیراز-ایرنا- سرپرست استانداری فارس گفت: هدف دولت تدبیر و امید تزریق روحیه امید و نشاط به جامعه است كه در این جهت برگزاری فعالیت های هنری می تواند به دستیابی به این هدف كمك زیادی كند.

به گزارش ایرنا یدالله رحمانی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه جشنواره فیلم وعكس شهرهای جدید در صدرای شیراز افزود: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری به مسئولان كمك می كند تا دید بهتری از جامعه و مطالبات آنها داشته باشند.
سرپرست استانداری فارس ادامه داد: برگزاری جشنواره فیلم و عكس شهرهای جدید در صدرا كار ارزشمندی بود كه انجام گرفت و قطعا بر كاركرد دانشگاهی و فرهنگی صدرا تاثیر مثبت خواهد داشت.
وی اضافه كرد: با توجه به كاركرد دانشگاهی و فرهنگی شهر جدید صدرا، ارائه مشوق های خاص برای كاركردهای فرهنگی و هنری این شهر نظیر فرآیند واگذاری زمین می تواند نقش تاثیرگذاری در شكل گیری هویت فرهنگی و اجتماعی این شهر جدید داشته باشد.
رحمانی ادامه داد: عملیات اجرائی دو پروژه مصلا و خانه هنرمندان صدرا در دهه فجر امسال آغاز می شود كه از مسئولان این شهر درخواست دارم كه در طرحی خانه هنرمندان به ایجاد یك گالری هنری نیز توجه داشته باشند كه در آن محل نمایشگاه های هنری و نقاشی دایر شود.
سرپرست استانداری فارس گفت: ضروری است كه برای گسترش خدمات رسانی بهتر و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز صدرا ، روند مصوبات هیات مدیره شركت عمران این شهر تسریع و عملیاتی شود.
وی اظهار داشت: درخواست دارم كه شركت مادر تخصصی شهرهای جدید كشور از محل اعتبارات تملكی در اجرای پروژه های عمرانی در شهر جدید صدرا براساس برنامه ریزی پروژه تعریف كند در صورتی كه تاكنون اینگونه نبوده و اغلب اعتبارات مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت های این شهر از منابع داخلی شركت عمران صدرا تامین می شده است.
این آیین كه قرار بود ساعت 15 عصر شروع شود با حدود یكساعت تاخیر آغاز و تا حدود ساعت 20 طول كشید كه این وضع باعث شد سرپرست استانداری فارس در این زمینه تذكر دهد.
رحمانی در این باره گفت: مسئولان برگزار كننده مراسم توجه داشته باشند كه جوری برنامه ریزی كنند كه تداخل با زمان اذان و انجام فریضه نماز ایجاد نشود.
برای این جشنواره ۲۹۰نفر آثار ارسال كرده بودند كه ۱۰ نفر در هر رشته (عكس و فیلم) برگزیده شدند.
در بخش فیلم كوتاه غلامرضا خرسندی با فیلم امیر، سعید محمدی با فیلم من سهراب سعادت هستم، علیرضا كرمی با فیلم نهنگ آبی، فائزه كرمی با فیلم نگاتیو، علی بلند نظر با فیلم تن والا به برزندگی است، ساسان حیدر پور با فیلم شهر صدرا، مجتبی پای پوران با فیلم صدرا، محمد صنایع دشتی با فیلم سهل انگاری، امین گودرزی پور با فیلم شهر صدرا، میلاد خدر با فیلم شهر جدید من برگزیده شدند.
نفرات برتر عكس شامل : علیرضا بهمن یار، كوثر حسن زاده، طاهره كاظمی ، سینا كهنسال، راضیه احمدی، حسین سركارزاده،
حدیث فقیری، عبدالامین عطایی ، زهرا رحیمی فراعه، علی اكبر نوروزی بود.
9873 /1876