سردسته هواداران افراطي تيم بوكا در اسپانيا دستگير شد

تهران- ايرنا- در آستانه فينال جام ليبرتادورس آمريكاي جنوبي بين تيم هاي بوكاجونيورز و ريورپلاته در شهر مادريد، پليس اسپانيا سردسته هواداران افراطي تيم بوكا را دستگير و به آرژانتين بازگرداند.

به گزارش ايرنا، روزنامه آ. اس به نقل از خبرگزاري «اِفه» اسپانيا، نام اين فرد را «ماكسي مازارو» اعلام كرد؛ فردي خطرناك در گروه هواداران افراطي تيم بوكا كه در آمريكاي جنوبي با نام «بارا براوا» شناخته مي شود.
شبكه تلويزيوني «راشا تودي» روز پنجشنبه نوشت: براساس اعلام مقامات اسپانيايي، سردسته اين گروه شورشي حامي تيم بوكا جونيورز در تلاش براي وارد شدن به خاك اسپانيا در فرودگاهي در مادريد شناسايي و از كشور اخراج شد.
پليس مادريد با انتشار توييتي اعلام كرد: اين شخص به آرژانتين ديپورت شد و در فوتبال هيچ جايي براي خشونت وجود ندارد.
در آستانه بازي حساس برگشت فينال جام ليبرتادورس كه براي جلوگيري از خشونت احتمالي با تصميم كنفدراسيون فوتبال آمريكاي جنوبي (كُنمبول) از بوينس آيرس به مادريد منتقل شد، پليس اسپانيا تدابير شديد امنيتي را به اجرا گذاشته است.
براساس گزارش ها، حدود 2 هزار و 500 نيروي پليس براي برقراري امنيت بازي در نظر گرفته شد.
نبرد سنتي رقيبان ديرينه آمريكاي جنوبي موسوم به «سوپركلاسيكو» كه قرار بود، 24 نوامبر(سوم آذر ) در ورزشگاه مانيومنتال برگزار شود، پس از حمله هواداران ريورپلاته به اتوبوس تيم ميهمان و زخمي شدن تعدادي از بازيكنان اين تيم، به تعويق افتاد.
يكي از هواداران تيم ريورپلاته كه براي عبور دادن منور از گيت ورودي ورزشگاه، آن را با نوار چسب به بدن كودكي كه به همراه آورده بود، متصل و مخفي كرده بود، بازداشت شد.
تصميم كنمبول براي انتقال محل برگزاري بازي با مخالفت هر دو باشگاه مواجه شد با اين وجود هر دو تيم طي 2 روز اخير در مادريد مستقر شده و آماده هستند تا «سوپركلاسيكو»ي آرژانتين را روز يكشنبه در اسپانيا برگزار كنند.
سيل هواداران آرژانتيني نيز طبق انتظارات براي حمايت از تيم هاي محبوبشان در بازي تعيين كننده فينال جام ليبرتادورس كه به زعم بسياري بزرگ ترين نبرد تاريخ آمريكاي جنوبي ناميده مي شود، به سوي مادريد سرازير شده اند.
با اعلام مقامات، براي بازي يكشنبه در ورزشگاه 80 هزار نفري سانتياگو برنابدپئو، 25 هزار بليت در اختيار هر كدام از تيم ها قرار داده شده و 5 هزار بليت نيز در آرژانتين بفروش مي رسد.
شبس**ورزشي**3991**1917