16 هزار نفر در مسابقات قرآن سال 1397 شركت كردند

يزد - ايرنا - معاون فرهنگ ديني و سازماني معاونت فرهنگي قوه قضائيه گفت: مسابقات قرآن كريم در سال 1397 در چهار مرحله در كشور برگزار شد كه 16 هزار نفر از كاركنان و خانواده‌هاي آن‌ها در اين رقابت‌ها شركت كردند.

به گزارش پنجشنبه‌شب روابط عمومي اداره كل دادگستري يزد، حجت‌الاسلام سيد محمد مسعود معصومي لاري در آئين اختتاميه مرحله استاني مسابقات قرآن كريم قوه قضائيه در يزد افزود: سال گذشته با نظر شوراي عالي توسعه مسابقات قرآن كريم، قوه قضائيه مقام اول را در ميان دستگاه‌هاي برگزاركننده مسابقات در كشور كسب كرد.
وي مسابقات قرآن در اين قوه را نماد فعاليت‌هاي فرهنگ ديني ذكر كرد و بيان داشت: اين فعاليت‌ها فقط در انجام مسابقات قرآن خلاصه نمي‌شود و بسياري از برنامه‌هاي آموزشي، تبليغي و ترويجي ديگري در حوزه قرآن اجر مي‌شود.
اين مسئول با اشاره به اينكه يزد در امور قرآني و شركت در مسابقات ازجمله استان‌هاي پيشرو كشور است، تصريح كرد: ازنظر تعداد شركت‌كننده حائز رتبه شده است.
همچنين معاون فرهنگي دادگستري كل يزد گفت: 355 نفر از دستگاه قضايي استان اعم از كاركنان اداري، قضايي و يا خانواده‌هاي كاركنان در رشته‌ها و رده‌هاي سني مختلف در مسابقات قرآن كريم قوه قضائيه شركت كردند.
محمدرضا عرشيان افزود: 279 نفر از دادگستري و 76 نفر از دستگاه‌هاي تابعه قوه قضائيه در استان در مسابقات شركت كردند كه از اين تعداد 65نفر حائز رتبه استاني شدند.
وي از اجراي برنامه‌هاي متنوع قرآني در دادگستري يزد خبر داد و گفت: طرح آموزش و محفل انس با قرآن كريم خانواده دستگاه قضايي هر هفته برگزار مي‌شود كه در اين برنامه با حضور اساتيد به نام كشوري در حوزه قرآن با آموزش به كاركنان، براي فرزندان خردسال حاضر در جلسه نيز برنامه تشويقي و تبليغي مناسبي در نظر گرفته مي‌شود.
اين مسئول افزود: همه كاركنان دستگاه قضايي انس و الفت زيادي با قرآن دارند اما تلاش مجموعه با تدوين برنامه‌هاي فرهنگي و قرآني ايجاد انس بيشتر كاركنان به كلام وحي است.
عرشيان اظهار داشت: كار در دستگاه قضايي رسالتي سنگين، حساس و طاقت فرساست و ازاين‌رو توكل به خدا و استمداد از ائمه طاهرين (ع) و تمسك با قرآن كريم تنها راه تحمل سنگيني اين شغل در رساندن به‌سلامت اين امانت به سرمنزل مقصود است.
در آئين اختتاميه قرآن كريم قوه قضائيه با حضور مسئولان كشوري و استاني از برگزيدگان مرحله استاني مسابقات تجليل شد.
استان يزد يك‌ميليون و 138 هزار نفر جمعيت دارد.
7536/ 2047/