احتمال وقوع روان آب در پی بارش برف و باران پیش بینی شد

مشهد- ایرنا- مركز پیش بینی هواشناسی اداره كل خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای از وقوع بارشهای رگباری با احتمال ایجاد روان آب و همچنین بارش برف به ویژه در مناطق كوهستانی این استان خبر داد.

اداره كل عصر پنجشنبه اعلام كرد: تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر ورود و گسترش تدریجی سامانه ناپایدار جوی از عصر امروز 15 آذر به ناحیه شمال شرق كشور است.
بر این اساس از امشب بارشهای پراكنده از نواحی غربی و شمال غرب خراسان رضوی آغاز می شود و طی فردا با گسترش سامانه ناپایدار شاهد بارشهای رگباری در سطح استان و در پاره ای از نقاط احتمال ایجاد روان آب خواهیم بود. بارشها به صورت متناوب و با شدت و ضعف تا روز دوشنبه هفته آتی در خراسان رضوی ادامه دارد. در این مدت در نواحی جنوبی استان احتمال وقوع رعد و برق نیز وجود دارد.
طبق اطلاعیه مركز پیش بینی هواشناسی اداره كل خراسان رضوی از اواسط وقت فردا 16 آذر كاهش نسبی دما در خراسان رضوی رخ می دهد لذا جمعه شب بارش پراكنده برف در نواحی سردسیر و جاده های كوهستانی استان دور از انتظار نیست. همچنین وزش باد به نسبت شدید در نواحی مختلف خراسان رضوی برای روز جمعه و همچنین تشكیل مه و كاهش دید به ویژه در جاده های سردسیر و كوهستانی طی روزهای آتی پیش بینی شده است.
3027/1858