۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۱۰
کد خبر: 83125369
T T
۰ نفر
31 مصدوم حادثه تروریستی چابهار از بیمارستان مرخص شدند

چابهار- ایرنا- معاون درمان دانشكده علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 31 نفر از مصدومان حادثه تروریستی چابهار پس از درمان از بیمارستان مرخص شدند.

كامران كردی پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در چابهار اظهار داشت: در مجموع 43 نفر در حادثه تروریستی حمله به مقر انتظامی چابهار زخمی و 2 نفر شهید شدند.
وی افزود: 10 نفر از حادثه دیدگان از كادر نیروی انتظامی و بقیه شهروندان عادی بودند كه در آن حوالی در حال تردد و مشغول فعالیت روزمره بودند.
كردی تصریح كرد: در ساعات اولیه حادثه سریعا كادر پزشكی و آمبولانس به محل حادثه اعزام و زخمی ها به بیمارستان امام علی(ع) انتقال پیدا كردند.
وی با بیان اینكه 12 نفر از مصدومان در بیمارستان در حال مداوا هستند و حال عمومی آنان رضایت بخش است، خاطرنشان كرد: سه نفر از این مصدومان در بخش آی سی یو بستری هستند.
معاون درمان دانشكده علوم پزشكی ایرانشهر بیان كرد: در بین مصدومان چهار كودك، یك خانم باردار و شماری از شهروندان عادی هستند.
كردی گفت: كادر بهداشتی و درمانی چابهار با تمام توان در خدمت به مجروحان انجام وظیفه می كنند.
وی از همكاری و پیگیری های اعضای شورای تامین و سركشی امامان جمعه، معاون استاندار، فرماندار و فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان قدردانی كرد.

** جزئیات حادثه از زبان فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راننده یك دستگاه خودرو وانت حامل مقدار زیادی مواد منفجره در حال تردد در یكی از خیابانها چابهار بوده كه به قصد اقدام تروریستی به یكباره به سمت یكی از مقرهای انتظامی این شهر تغییر مسیر داده است.
سردار محمد قنبری ادامه داد: در این حادثه به علت وجود موانع در مقابل درب ورودی و هوشیاری و اقدام به موقع نیروهای انتظامی مستقر در محل ستاد عامل انتحاری موفق به ورود به مقر انتظامی نشد و با اقدام شجاعانه این نیروها به هلاكت رسید.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان اینكه اوضاع شهر چابهار كاملا تحت كنترل است گفت: هم اینك شهر در وضعیت عادی قرار دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
برخی شبكه های اجتماعی نوشته اند: گروهكی تحت عنوان «انصارالفرقان» مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است.
به گزارش ایرنا شهرستان چابهار از شرق با كشور پاكستان، از جنوب با دریای عمان(مكران)، از غرب با بندر كنارك و از شمال به شهرستانهای دیگر سیستان و بلوچستان متصل است.
بندر و منطقه آزاد چابهار در فاصله 645 كیلومتری جنوب زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
3043 **6081
۰ نفر