دولت مهاجرت نخبگان را با ایجاد اشتغال مهار كند

مهاباد- ایرنا- امام جمعه سردشت گفت: دولت در راستا مقابله با مهاجرت نخبگان و فرار مغزها باید به اشتغال جوانان توجه كرده و زمینه های شكوفایی آنان در جامعه اسلامی را فراهم كند.

به گزارش ایرنا، ماموستا محمد واوی روز پنجشنبه در نخستین مجمع بسیج سردشت افزود: مهاجرت دانش آموختگان علاوه بر تباهی سرمایه های اجتماعی، سبب آسیب پذیری فرهنگی می شود.
وی تصریح كرد: در چهلیمن سالگرد انقلاب اسلامی انتقال اندیشه های انقلابی به نسل های جویای الگو یكی از ضرورت هاست اما اگر مهاجرت ناشی از نبود شغل به عنوان یكی از پدیده های اجتماعی مورد نظر قرار نگیرد دیگر نسلی برای آشنایی با آن دوران وجود نخواهد داشت.
ماموستا واوی با بیان اینكه بسیج عمومی نیاز امروز كشور است، گفت: بسیج به عنوان مدافع ارزش های انقلاب همواره مطرح و در بسیاری از زمینه های علمی و تخصصی كشور ورود پیدا كرده است ولی توسعه همه جانبه و رفع مشكلات به بسیج عمومی نیاز دارد.
معاون هماهنگ كننده سپاه و دبیر مجمع بسیج سردشت نیز هدف از برگزاری مجمع بسیج شهرستان را كمك به كارآمدی دستگاه های اجرایی، كاهش مشكلات جامعه و ارتقای اعتماد عمومی دانست.
سرهنگ جبار فصاحت اضافه كرد: در این راستا هشت كارگروه تخصصی فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، دفاعی، اقتصادی، بانوان، سلامت، تربیتی اخلاقی و علمی پژوهشی با محوریت آسیب شناسی مشكلات اجتماعی در سطح شهرستان تشكیل شد تا به منظور اثربخشی بهتر در عرصه های مورد نیاز انقلاب نقش آفرینی كند.
شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
7562/ 3020/3072