مردم به خدمت‌رساني داوطلبان هلال‌احمر اردكان اعتماد دارند

يزد - ايرنا - فرماندار اردكان با تبريك پنجم دسامبر (14 آذر) روز جهاني داوطلبان جمعيت هلال‌احمر ، گفت: اين جمعيت يكي از با اعتمادترين نهادها براي خدمات‌رساني به نيازمندان در زمان بروز حوادث است.

به گزارش ايرنا هادي مقيمي پنجشنبه‌شب در نشستي با داوطلبان جمعيت هلال‌احمر اردكان بابيان اين‌كه آموزه‌هاي ديني و اخلاقي بر انجام كارهاي عام‌المنفعه تأكيد ويژه‌اي دارد؛ اظهار داشت: هلال‌احمر از مهم‌ترين و مورداعتمادترين نهادها براي خدمت‌رساني به همنوعان است.
وي با اشاره به شعار امسال روز جهاني داوطلبان اظهار داشت: براي ساختن جامعه‌اي تاب‌آوري بايد سازوكارهاي مشخص و دقيقي تعريف شود تا بخشي از آسيب‌هاي اجتماعي موجود كاهش يابد.
فرماندار اردكان جمعيت 900 نفري داوطلبان هلال‌احمر شهرستان را پتانسيل بسيار قوي براي بهره‌برداري دانست و گفت: هلال‌احمر مي‌تواند در تعامل با مديريت شهرستان نيازهاي جامعه را شناسايي و براي رفع آن‌ها برنامه‌ريزي كند.
مقيمي خاطرنشان كرد: داوطلبان جمعيت مي‌توانند در مباحث حقوق شهروندي، محيط‌زيست و فرهنگ‌سازي براي مشاركت بيشتر مردم در امور عام‌المنفعه نقش مؤثر و اساسي ايفا كنند.
وي تأكيد كرد: انسان‌ها با اهدافي چون ديده شدن، تأثيرگذاري و ماندگاري فعاليت مي‌كنند و چه‌بسا با ترويج فرهنگ كمك به همنوع از طريق منابر و ميز خطابه‌ها، تعداد داوطلبان افزايش‌يافته و جذب و هدايت كمك‌هاي مردمي نيز بهبود يابد.
فرماندار اردكان تأكيد كرد: در بحث فرهنگ‌سازي لازم است كمك‌هاي خيران و عموم‌ مردم به سمت نيازهاي واقعي شهرستان هدايت شود.
مقيمي خاطرنشان كرد: احساس مفيد بودن و اثربخشي در امور داوطلبي، باعث احساس رضايت و درنهايت، افزايش تاب‌آوري در جامعه مي‌شود.
در اين نشست هريك از اعضا به بيان نظرهاي خود پرداختند و جواد كمال‌آبادي رئيس جمعيت هلال‌احمر اردكان نيز گزارشي از اقدامات و فعاليت‌هاي اين نهاد ارائه كرد.
همچنين از زحمات جلال سرافراز داوطلب پيشكسوت و پزشك معتمد جمعيت هلال‌احمر اردكان تجليل شد.
مشخصات 900 داوطلب اردكاني در سامانه عضويت اين نهاد ثبت‌شده است .
مركز شهرستان 98 هزارنفري اردكان در 60 كيلومتري شمال شهر يزد قرار دارد.
7544/ 2047/