هرمزگان از ظرفیت پیوند صنعت و محیط زیست برخوردار است

بندرعباس- ایرنا- معاون انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست كشور با تاكید بر اینكه نباید به بهانه تولید و اشتغالزایی به محیط زیست آسیبی وارد كرد، گفت: هرمزگان از جمله استان هایی می باشد كه از ظرفیت پیوند صنعت و محیط زیست برخوردار است.

به گزارش ایرنا، محمد مسعود تجریشی روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معرفی مدیران كل محیط زیست هرمزگان اظهار داشت: داشتن بیش از یك هزار كیلومتر نوار ساحلی، جنگل های حرا، تالاب ها و جزایر بكر از جمله ظرفیت های ارزشمند زیست محیطی هرمزگان است.
وی افزود: باید با كمك این ظرفیت‌ها و سرمایه‌های خدادادی در جهت رسیدن به اقتصاد قوی بر پایه اقتصاد سبز و محیط ‌زیستی حركت كرد.
‎معاون انسانی سازمان محیط ‌زیست كشور اظهار داشت: امیدواریم كه با حمایت های مسوولان و اجرای طرحهای نو و خلاقانه شاهد ایجاد اشتغال پایدار بر مبنای اقتصاد سبز در سراسر كشور از جمله استان هرمزگان باشیم.
تجریشی تاكید كرد: رعایت ملاحظه های زیست محیطی و حفظ آن در توسعه صنعتی مهمترین عامل رسیدن به توسعه پایدار است كه باید برای تحقق آن اقدام كرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز در این مراسم بیان داشت: نگاه برخی در جامعه به موضوع محیط زیست، همچون نگاه به یك كالای لوكس است و آن را خیلی ضروری نمی دانند ، در صورتی كه محیط زیست یك ضرورت مهم است.
بهروز اكرمی تصریح كرد: مسیر بسیار طولانی برای درك اهمیت محیط زیست در پیش داریم و همه ما در حوزه محیط زیست باید یك هدف مشترك داشته باشیم.
وی افزود: وجود ظرفیت ‌های بسیار زیست محیطی در استان مسوولیت ما را بیشتر می ‌كند كه باید برای حفاظت از آنها طرحی نو پایه ‌ریزی كنیم.
به گزارش ایرنا، در این مراسم كه در سالن شركت گاز برگزار شد، حبیب مسیحی تازیانی به عنوان مدیركل جدید حفاظت محیط زیست هرمزگان معرفی و از تلاش های 10 ساله مجید وفادار تقدیر به عمل آمد.
مسیحی تازیانی دانش آموخته مدیریت محیط زیست در مقطع فوق لیسانس است و پیش از این معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست هرمزگان بود.
7198/6048