پرداخت مستمري دو برابري به محرومان كار ارزشمند دولت است

زاهدان - ايرنا - بخشدار نوك آباد خاش سيستان و بلوچستان گفت: پرداخت مستمري دو برابري به اقشار محروم زير چتر حمايتي بهزيستي و نهاد كميته امداد كار ارزشمند و شايسته تقدير دولت است.

به گزارش ايرنا مهدي جمشيدزهي در ديدار مشترك خود با رئيس اداره بهزيستي و دلجوئي از خانواده هاي نيازمند و داراي معلول بيان كرد: اين ديدار و بازديدها به مناسبت گراميداشت هفته معلولان و به دنبال تشكيل نشست اخير دهياران اين بخش با فرماندار و تاكيد وي بر اهميت اجراي موفقيت آميز طرح cbr خدمات توان بخشي مبتني بر جامعه صورت گرفت.
وي اظهار اميدواري كرد: با نگاه بلند دولت و تلاش شوراها و دهياران بخش بزرگي از اقشار محروم و نيازمند در نوك آباد شناسايي شوند و زير چتر حمايتي دولت قرار گيرند.
رئيس اداره بهزيستي شهرستان خاش هم گفت: در راستاي اجراي طرح cbr آمار مستمري بگيران در بخش نوك آباد از 89 نفر به حدود 340 نفر افزايش يافته است.
ادريس تمنداني اظهار داشت: هم اينك 3850 فرد معلول زير چتر حمايتي بهزيستي خاش قرار دارند.
وي افزود: ۵۷ خانواده داراي دو معلول زيرپوشش اين اداره هستند كه براي ۱۹ نفر واحد مسكوني ساخته شده و براي بقيه اين خانوارها مسكن ساخته مي شود.
وي گفت: توانمند سازي معلولان و تلاش براي پيشگيري از معلوليت ها از اولويت هاي مهم بهزيستي خاش محسوب مي شود.
دراين نشست در زمينه متناسب سازي محيط، ساخت سرويس بهداشتي، هزينه درمان و توزيع ويلچر از طريق اعتبارات طرح سي بي آر تصميم گيري شد.
همچنين مقرر شد: هر ماه يكبار روستاهاي باقي مانده مورد بازديد قرار گيرند و تا پايان سال شناسايي معلولان در بخش نوك آباد به اتمام برسد و كلاس هاي پيشگيري از معلوليت از سوي بخشداري در مناطق روستايي زمان بندي و به بهزيستي اعلام شود تا نسبت به برگزاري دوره هاي آموزشي اقدام كند‌.
خاش در 185 كيلومتري جنوب زاهدان مركز سيستان و بلوچستان واقع شده است.
7310 **6081