10 پیست موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان به بهسازی نیاز دارد

اصفهان - ایرنا - رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان اصفهان گفت :10 پیست موتور سواری و اتومبیلرانی از مجموع 14 پیست واقع در شهرهای این استان نیازمند بهسازی و تكمیل است.

احمد بازوبندی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا هزینه تقریبی بهسازی پیست ها را بالغ بر 110 میلیارد ریال اعلام كرد و افزود: بیشتر این مجموعه ها قابلیت برگزاری مسابقات موتوسواری را دارد اما اجرای رقابت های اتومبیلرانی در آن ها به دلیل استاندارد نبودن مشكل است.
به گفته او چهار پیست در استان قابلیت برگزاری رقابت های كشوری را داراست اما با این حال مجموعه های یاد شده باز هم نیازمند استانداردسازی است.
وی ادامه داد: پیست موتورسواری و اتومبیلرانی نقش جهان واقع در مجموعه بزرگ ورزشی نقش جهان در زمان حاضر جایگاه تماشاچیان و دیواركشی مناسب ندارد، همچنین این مجموعه از لحاظ ابعاد و مساحت استاندارد نیازمند اصلاح است.
رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان اصفهان اضافه كرد : برای تكمیل این مجموعه بالغ بر 60 میلیارد ریال نیاز داریم، اما این مبلغ تاكنون تامین نشده است و در صورت تامین می توان آن را به یك پیست مناسب و استاندارد تبدیل كرد.
بازوبندی ورزشكاران موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان را توانمند دانست و گفت: وجود زیرساخت های مناسب به توسعه بیشتر رشته های مختلف این هیات می انجامد.
رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان درباره مسابقات درگ 400 متر اصفهان به میزبانی پیست قلعه شور(حدفاصل اصفهان و شهر بهارستان) اظهارداشت: در این رقابت ها كه فردا(جمعه) برگزار می شود، شركت كنندگانی از شهرستان های اصفهان، نجف آباد، فلاورجان و شهرضا اعلام آمادگی كردند.
وی درباره رالی خانوادگی اصفهان - ابیانه و بالعكس گفت: پیش تر زمان این مسابقه 23 آذر اعلام شده بود، اما به احتمال زیاد تغییر خواهد كرد و به ماه آینده موكول خواهد شد.
بازوبندی خاطرنشان كرد: قصد داریم عواید برگزاری این رالی خانوادگی را در امور خیریه صرف كنیم.
مسابقات درگ یا یك چهارم مایل در یك مسیر به طور مستقیم به طول دقیق402 متر و 25 سانتی متر انجام می شود، در این مسابقه به طور معمول دو ماشین به عنوان مسابقه دهنده شركت می كنند.
دو خودروی شركت كننده به طور همزمان در دو خط موازی استارت زده و بعد از طی مسیر ثبت زمان می كنند.
به طور معمول هر خودرو دو تا سه بار زمان خود را ثبت می كند و بهترین زمان آن در رتبه دهی در نظر گرفته می شود.
خودرو های شركت كننده مطابق قوانین بر اساس حجم موتور و میزان تقویت موتور كلاس بندی می شوند و با هم به رقابت می پردازند.
6020/6026/

سرخط اخبار استان‌ها