قيمت هاي نجومي قبور در دزفول حاشيه ساز شد

دزفول - ايرنا - قيمت هاي نجومي قبور اخيرا به يك موضوع داغ در دزفول تبديل شده به طوري كه دغدغه هزينه قبر و كفن دفن نيز به ديگر هزينه هاي سرسام آور آن اضافه شده است.

به گزارش ايرنا هزينه هاي پس از مرگ و برگزاري آئين هاي ويژه خاكسپاري و ترحيم بر هزينه هاي سرسام آور زندگي اضافه شده و خانواده متوفي علاوه بر داغ از دست دادن عزيزشان بايد خود را براي پرداخت هزينه هاي نجومي نيز آماده كنند.
برگزاري آئين هاي پرهزينه كفن و دفن، خاكسپاري، ترحيم و چهلم در كنار سنت هاي قديمي ديگر موجب شده فردي كه در حال احتضار و مرگ است نگران پرداخت اين هزينه ها توسط خانواده اش باشد چرا كه بسياري از خانواده ها توانايي پرداخت چنين هزينه هايي را ندارند و با مشكل مواجه مي شوند.
به گزارش ايرنا خانواده يك ميت در دزفول ادعا مي كنند جمعه گذشته يك قبر را به قيمت 350 ميليون ريال در بقعه بن جعفر(ع) خريداري كرده اند.
از طرف ديگر رئيس اوقاف و امور خيريه شهرستان دزفول نيز به خبرنگار ايرنا گفت: قيمت قبور بويژه در امامزاده بن جعفر (ع) دزفول مشخص و طبق مصوبه است ولي برخي افراد اصرار دارند ميت خود را در محل خاصي دفن كنند.
حجت الاسلام مجتبي خميدي افزود: وضعيت در تمام امامزاده هاي سطح كشور به همين منوال است كه فردي كه قصد دفن ميت در يك مكان خاص را داشته باشد ملزم به پرداخت هزينه اي بيشتر البته به صورت توافقي است.
وي با اشاره به حاشيه هاي قيمت قبر نجومي در بقعه بن جعفر (ع) اظهار داشت: خانواده متوفي اصرار داشتند ميت خود را در محلي خاص (در صحن و روبروي مزار) دفن كنند كه با توجه به متفاوت بودن و خاص بودن مكان مورد نظر اوقاف به آنها اجازه دفن در آن مكان را نداد.
وي گفت: با اين وجود خانواده متوفي اعلام كردند ميت وصيت كرده در اين مكان دفن شود كه با توافقي كه صورت گرفت مبلغ 220 ميليون ريال بابت دفن اين ميت در مكان موردنظر دريافت شد.
حجت الاسلام خميدي افزود: قيمت قبور در بقعه بن جعفر بين 12 ميليون تا 60 ميليون ريال بر اساس محل دفن متفاوت است ولي در صورتي كه قصد دفن در مكان خاصي داشته باشند بايد هزينه بيشتري پرداخت كنند كه البته اين موارد به يك بار در سال مي رسد.
به گزارش ايرنا مشاهده چنين نرخ هايي براي قبور موجب نارضايتي و نگراني مردم شده كه اميد است مسئولان با قاطعيت جلوي اين قيمت ها ايستاده و از باب شدن چنين نرخ هايي جلوگيري كنند.
7278/3022