جایگاه سوخت رسانی در فرودگاه پارس آباد احداث می شود

اردبیل - ایرنا - فرماندار پارس آباد مغان گفت: تفاهم نامه ای با وزارت نفت انجام گرفته تا به منظور تامین سوخت پروازهای باری و مسافری داخلی و خارجی، جایگاه سوخت رسانی در فرودگاه پارس آباد احداث شود.

به گزارش ایرنا ، علی علایی چهار شنبه در نشستی با مدیركل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در استان اردبیل، فرودگاه را از شاخصه ها و محورهای مهم توسعه و رشد جهشی شهرستان های مغان دانست و اظهار داشت: به دلیل قابلیت ها و ظرفیت های منحصر بفرد منطقه، در سال 1352 برای اولین بار در سطح استان اردبیل، فرودگاه در این منطقه مرزی تاسیس و پروازهای مسیر تهران - پارس آباد و بر عكس دایر شد.
وی با بیان اینكه به واسطه فعالیت فرودگاه و همچنین استعدادهای خوب منطقه ، پارس آباد به سرعت پله های رشد و ترقی را طی كرده، ادامه داد: این شهرستان در زمان حاضر به عنوان یكی از قطب های بزرگ كشاورزی و دامپروری در سطح كشور شناخته شده است.
او با اشاره به اینكه هم اكنون صدها طرح و پروژه مهم در این شهرستان در دست اجراست، بیان كرد: در آینده ای نه چندان دور با بهره برداری از پایاب سد خدا آفرین جهش بزرگی را در اقتصاد و تولیدات و سرمایه گذاری و گردشگری منطقه پارس آباد مغان شاهد خواهیم بود.
علایی با بیان اینكه دورنما و چشم انداز اقتصادی و كشاورزی و فرهنگی شهرستان پارس آباد بسیار روشن و امیدوار كننده است، گفت: باید شرایط پروازها و فرودگاه را با تكممیل زیرساخت ها و نیز تامین امكانات و تجهیزات مورد نیاز و همچنین تجهیز شركت های هواپیمایی، برای شكل گیری آینده ای روشن برای منطقه فرآهم آوریم.
وی رونق و توسعه و رفع كاستی های فرودگاه پارس آباد را از خواسته های به حق مردم منطقه عنوان و تاكید كرد همه ما در قبال حفظ و توسعه فرودگاه پارس آباد مسوول هستیم.
منوچهر اسفندیاری، مدیركل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در استان اردبیل نیز از آمادگی این شركت برای تداوم پروازها خبر داد و گفت: هر چند به دلیل اطلاع رسانی نامطلوب شرایط آب و هوایی تعدادی از صندلی های پروازها خالی می باشد اما استقبال خوبی از ناوگان حمل و نقل هوایی شده و در صورت اطلاع رسانی مطلوب امكان افزایش تعداد پرواز ها وجود دارد.
فرودگاه پارس آباد مغان پس از تعطیلی موقتی كه به منظور توسعه باند و افزایش سطوح پروازی برای پذیرش هواپیماهای بزرگ و بهسازی امكانات و تجهیزات به روز داشت، در سال 96 مجدداً به چرخه ناوبری و حمل و نقل هوایی كشور پیوست.
هم اكنون پروازهای هفتگی شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) از فرودگاه پارس آباد به مقصد تهران و به عكس، به تعداد 2 پرواز در روزهای شنبه و سه شنبه انجام می شود.
پارس آبادمغان در 230كیلومتری شمال اردبیل و مجاورت جمهوری آذربایجان واقع است.
3006/6016