طرح جامع توسعه شهر متناسب با نياز همدان بازنگري شود

همدان- ايرنا- نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با بيان اينكه بر روند بازنگري طرح جامع با تمام توان نظارت مي شود گفت: مشكلات و نيازهاي شهر در تدوين طرح جامع توسعه بايد پيش‌بيني و بازنگري براساس نيازها انجام شود.

به گزارش ايرنا، حميد بادامي‌نجات روز چهارشنبه در صحن شوراي اسلامي شهر همدان با محوريت بررسي مغايرت‌ها و ايرادات موجود در نقشه وضع موجود طرح جامع شهر همدان، بيان كرد: با توجه به اينكه اين طرح به طور قطع آينده شهر همدان را رقم خواهد زد، ضروري است طرح هاي اثر گذاري براي شهر پيش بيني شود.
وي اظهار داشت: در بازديدهاي تصادفي در مناطق چهار گانه شهر به نظر مي رسد پهنه‌هايي از سطح شهر در شناخت وضع موجود طرح جامع توسعه شهر همدان مغفول مانده است.
رئيس شوري اسلامي شهر همدان نيز گفت: طرح جامع شهري وسيله‌اي براي سهولت تصميم‌گيري و سياست‌گذاري است كه نقش هدايتي آن از جنبه‌هاي با ارزش طرح است.
كامران گردان افزود: در طرح‌هاي جامع شهري نه تنها خود شهر بلكه منطقه آن نيز مورد توجه و مطالعه قرار مي گيرد و طرح جامع شهري از نظر زماني، بلندمدت و از لحاظ مقياس، كلي است، بنابراين اين طرح اثرگذار سياست‌هاي كلي توسعه شهر را به مدت 10 سال تعيين مي‌كند.
مديركل راه‌ وشهرسازي همدان نيز گفت: طرح جامع و تفصيلي همدان با رويكرد ساختاري راهبردي تهيه شده و تنها راه بـرون رفت از معضلات شهرسازي رويكرد ساختاري راهبردي در تهيه طرح هاي تفصيلي است.
حسن رباني ارشد با بيان اينكه همدان از متراكم ترين شهرهاي كشور است گفت: مساحت همدان حدود پنج هزار و 700 هكتار است و همين ضرورت بازنگري در محدوده طرح تفصيلي و ضرورت توسعه شهر در سطح شهر همدان را الزامي مي كند.
گفتني است شهر همدان بيش از 520 هزار نفر جمعيت دارد كه با توجه به مساحت شهر همدان كه پنج هزار و 700 هكتار است ، سرانه جمعيتي در هر هكتار 93 نفر است و سرانه اين شاخص در كشور 54 نفر در هكتار است.
اين سرانه موجب شده همدان يكي از شهرهاي متراكم كشور باشد و ضرورت بازنگري در طرح جامعه توسعه شهر را مي طلبد.
7523/2087

سرخط اخبار استان‌ها