۱۴ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۱۳
کد خبر: 83123874
۰ نفر
98 در صد مردم اردستان باسواد هستند

كاشان - ايرنا - مدير آموزش و پرورش اردستان گفت: براساس آمار و اطلاعات موجود 98 درصد مردم بالاي 40 سال اين شهرستان از سواد خواندن و نوشتن بهره مند هستند.

به گزارش ايرنا، عيسي شفيعي روز چهارشنبه در نشست شوراي آموزش و پرورش شهرستان اردستان جميعت بالاي 40 سال اين شهرستان را حدود 28 هزار نفر بيان كرد و افزود: آموزش و پرورش اين منطقه به دنبال شناسايي 2 درصد واجدان سوادآموزي است كه آمارها بيانگر آن است كه اين افراد يا مهاجرت كرده و يا تمايل به سوادآموزي ندارند.
وي تاكيد كرد: امامان جمعه و جماعات و شوراهاي اسلامي شهر و روستا مي توانند نقش موثري در شناسايي و تشويق افراد بي سواد انجام دهند.
مدير آموزش و پرورش اردستان همچنين از فعاليت پژوهش سراي شهيد فائق در اين شهرستان خبر داد و گفت: هم اكنون 728دانش آموز در پايه متوسطه عضو اين پژوهش سرا هستند.
وي تصريح كرد: 52 درصد دانش آموزان متوسطه شهرستان در دو هنرستان هاي فني و حرفه اي شهرستان مشغول به تحصيل هستند.
معاون سياسي اجتماعي فرماندار اردستان نيز در اين نشست گفت: هدف تاسيس پژوهسراي آموزش و پرورش، شناسايي و جذب دانش آموزان نخبه، با استعداد و تربيت، آموزش و ارتقاي سطح علمي آنهاست.
عليرضا فرح بخش افزود: تحقق اين امر نيازمند تهيه برنامه مدون با استفاده از ظرفيت و توان دبيران متخصص و كار آمد است.
وي در خصوص افراد بازمانده از تحصيل نيز تصريح كرد: در قانون اساسي كشور به آموزش رايگان افراد واجدان شرايط اشاره تاكيد شده و مسئولان آموزش و پرورش بايد تمام تلاش خود را براي شناسايي و آموزش افراد بي سواد به كار گيرند.
وي با توجه به اهميت رشته فني و حرفه اي و نياز كشور به افراد متخصص و كار آمد، يادآور شد: مسئولان هنرستان ها بايد همكاري مناسب براي تقويت هرچه بهتر شدن وضعيت تحصيل در اين مركزها را داشته باشند.
فرح بخش همچنين از تخصيص 6 ميليارد ريال براي نوسازي و تجهيز دبيرستان زينب بيگم اردستان از محل اعتبارهاي استاني خبر داد.
حدود چهار هزار و 500 دانش آموز در 61 مدرسه شهرستان اردستان به تحصيل اشتغال دارند.
شهرستان اردستان با بيش از 42 هزار نفر جمعيت در 118 كيلومتري شمال شرقي اصفهان قرار دارد.
7431/6136