قیمت گوجه با همكاری میادین میوه و تره بار متعادل می شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان مركزی تعاون روستایی ایران گفت: گوجه فرنگی مورد نیاز كشور تامین است و با همكاری میادین میوه و تره بار، قیمت این محصول در كلانشهرها متعادل می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، 'حسین شیرزاد' امروز (چهارشنبه) در حاشیه برنامه بزرگداشت روز جهانی خاك كه در محل وزارت جهاد كشاورزی برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: با همكاری میادین میوه و تره بار قیمت هركیلوگرم گوجه فرنگی بوته ای باید در حدود سه هزار تا سه هزار و ٢٠٠ تومان باشد.
این در حالی است كه اكنون هر كیلوگرم گوجه فرنگی بوته ای با قیمت بیش از چهار هزار و 500 تومان و هر كیلوگرم گوجه فرنگی گلخانه ای با قیمت حدود 9 هزار تومان در بازار عرضه می شود.
رئیس سازمان مركزی تعاون روستایی با بیان اینكه بازار گوجه فرنگی تحت كنترل است، افزود: قیمت هركیلوگرم گوجه فرنگی اكنون بر سر مزارع استان بوشهر بین یك هزار و 8٠٠ تا 2 هزار تومان است.
رئیس سازمان مركزی تعاون روستایی درباره قیمت گوجه فرنگی ربی گفت: این محصول دیروز در استان های بوشهر و فارس بر سر مزرعه ٩٥٠ تومان بود و امروز بین ٩٦٥ تا یك هزار و ١٦٥ تومان معامله شده است.
وی اظهارداشت: عرضه گوجه فرنگی در استان های فارس، بوشهر، جیرفت و كهنوج در حال انجام است و مصرف كنندگان و كارخانجات هیچ نگرانی در این ارتباط نداشته باشند.

** نرخ هر كیلوگرم پرتغال در باغ های مركبات، 1700 تا 1800 تومان
رئیس سازمان مركزی تعاون روستایی ایران درباره وضعیت خرید توافقی مركبات در باغ های شمال كشور نیز گفت: اكنون قیمت هركیلوگرم پرتقال بین 1500 تا 1600 تومان از باغداران خریداری می شود كه با ورود اتحادیه های استانی، قیمت این محصول به 1700 تا 1800 تومان رسیده است.
وی گفت: باغداران مركبات فرایند برداشت و فروش خود را بدون نگرانی انجام دهند، زیرا ما اجازه نمی دهیم قیمت توافقی پرتقال به كمتر از 2 هزار تومان در استان برسد.
وی با اشاره به اینكه خرید توافقی مركبات سردرخت و در سردخانه ها انجام می شود، افزود: اتحادیه های مركزی تعاونی ها در منطقه حاضرند و مسئولان برفرایند خرید نظارت دارند.
شیرزاد اظهار داشت: پرتقال های خریداری شده در حال انتقال به كلانشهرهاست و با خرید توافقی، تامین و عرضه این محصول در بازار، بزودی قیمت ها منطقی می شود.
وی اضافه كرد: مذاكرات با بازرگانان عراقی نیز برای صادرات مركبات شروع شده و در حال امضای قرارداد هستیم.
به گزارش ایرنا، همایش روز جهانی خاك امروز با شعارهای «پیش به سوی رفع آلودگی خاك» و «خاك مهمترین بستر مدیریت منابع آب در جهان» با حضور معاونان و مسئولان وزارت جهاد كشاورزی و نماینده فائو در ایران برگزار شد.
اقتصام**9186**9189

سرخط اخبار اقتصاد