۱۴ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۲۰
کد خبر: 83123600
۰ نفر
همایش بین المللی «قلب ایران و اروپا» گشایش یافت

مشهد - ایرنا - دومین همایش - كنگره - بین المللی «قلب ایران و اروپا» با حضور بیش از 700 پزشك و پرستار داخلی و خارجی روز چهارشنبه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد آغاز به كار كرد.

به گزارش ایرنا، در این همایش پزشكان و متخصصان قلب 20 كشور حضور دارند تا تازه ترین یافته های علمی پیرامون تشخیص و درمان بیماری های قلبی را به اشتراك گذارند.
تولیت آستان قدس رضوی در آیین آغاز به كار این كنگره گفت: بررسی علمی و كارشناسی و برخورداری از كار دانش بنیان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
حجت الاسلام ابراهیم رئیسی افزود: آمار بیماری های قلبی و عروقی در جامعه تهدید كننده و رو به افزایش است، بنابراین متخصصان و پژوهشگران این حوزه باید به دنبال آسیب ها و علت های بیماری های قلبی باشند.
وی اظهار كرد: پیشنهادم به همایش این است كه افزون بر تبادل تجربه ها در زمینه تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی نسبت به كارهای پیشگیرانه برای كاهش این بیماری ها در بین افراد جامعه نیز كوشش شود.
رئیسی با بیان اینكه مشهد قابلیت آن را دارد كه به عنوان قطب سلامت كشور معرفی شود، گفت: مشهد می تواند با همكاری همه دانشگاه ها و متخصصان به مركز مرجعیت علمی در حوزه پزشكی مطرح شود و در این خصوص بیمارستان رضوی از توانمندی بسیار در حوزه پزشكی برخوردار است.
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد نیز در این همایش گفت: بیماری ‌های قلبی و عروقی شایع ‌ترین علت مرگ و میر در بیشتر كشورهای جهان از جمله ایران است.
رضا سعیدی افزود: افزایش ارتباط و پیوندهای علمی و انتقال تجربه ها پیرامون بیماری‌ های مادر زادی، ساختمانی و دریچه ‌ای و همچنین بیماری‌ های انسداد مزمن عروق از اهداف دومین كنگره بین المللی قلب ایران و اروپا در مشهد است.
وی اظهار كرد: در این كنگره كه با حضور 500 پزشك متخصص قلب و عروق و بیش از 200 پرستار شاغل در این حوزه برپا شده است، در مدت چهار روز مقاله های مختلف در زمینه تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی در قالب سخنرانی، پوستر و كارگاه های آموزشی ارایه خواهد شد.
او گفت: اعضای چهار انجمن بزرگ اروپایی شامل CTO (درمان بیماری‌های مزمن عروق كرونر قلب)، CSI (درمان بیماری ‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای قلب)، EBC (درمان بیماری‌ های عروق كرونر و رگ‌ های قلب) و TOBI (درمان بیماری‌ های پیچیده عروق كرونر) در این همایش حضور دارند.
دومین همایش پزشكان قلب ایران و اروپا تا 17 آذر جاری در بیمارستان فوق تخصصی رضوی وابسته به آستان قدس رضوی در مشهد به كار خود ادامه می دهد.
3027 / 6053