دومين نمايشگاه بين المللي صنايع شيميايي و تجهيزات آزمايشگاهي آغاز بكار كرد

تهران- ايرنا- دومين نمايشگاه بين المللي تخصصي صنايع شيميايي و تجهيزات آزمايشگاهي با حضور و مشاركت نمايندگي هايي از 9 كشور و 85 شركت داخلي در محل نمايشگاه هاي بين المللي شهر آفتاب آغاز بكار كرد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادي ايرنا، در اين نمايشگاه كه با حمايت سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران و صندوق نوآوري و شكوفايي و تشكلها و اتحاديه هاي صنفي و صنعتي مرتبط از امروز تا هفدهم آذرماه برگزار مي شود، بيش از 85 شركت داخلي و خارجي جديدترين توليدات و خدمات خود را به نمايش گذاشتند.
نمايندگي هايي از 9 كشور آلمان، انگليس، هند، چين، آمريكا، ايتاليا، سنگاپور، مجارستان و فرانسه در اين نمايشگاه حضور دارند.
'مسعود مستوفي' برگزاركننده اين نمايشگاه در گفت وگو با ايرنا گفت: وجود ظرفيت هاي گسترده در صنايع پتروشيمي موجب توسعه صنايع شيميايي كشور در حوزه هاي مختلف شده است؛ بطوري كه براساس آمارهاي منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، 322 اولويت سرمايه گذاري در 17 حوزه صنعتي براي كشور تعريف شده است.
به گفته وي، صنايع شيميايي با دارا بودن 29 عنوان فرصت سرمايه گذاري، رده سوم از جدول اولويت هاي سرمايه گذاري را به خود اختصاص داده اند.
مستوفي اضافه كرد: همچنين بنا به گزارش مركز آمار ايران، در حوزه اشتغال، محصولات شيميايي هم ارز با فلزات اساسي حدود 10 درصد از اشتغال زيرگروه صنعت را به خود اختصاص داده است؛ در حوزه تجارت جهاني نيز، ايران ساليانه نزديك به 2 ميليارد دلار مواد و محصولات شيميايي را از كشورهاي مختلف جهان وارد مي كند.
مستوفي با بيان اينكه در حوزه تجهيزات آزمايشگاهي نيز ايران از صاحبان بزرگ شبكه آزمايشگاهي محسوب مي شود، گفت: وجود بيش از 145 آزمايشگاه كاليبراسيون در كشور، 2 هزار و 450 آزمايشگاه موسسه همكار اداره استاندارد، پنج هزار آزمايشگاه باليني، 120 آزمايشگاه محيط زيست، 280 آزمايشگاه نانوفناوري، 300 آزمايشگاه همكار سازمان غذا و دارو و 480 آزمايشگاه عضو شبكه ملي آزمايشگاهي كشور گواهي بر اين ادعاست.
وي ادامه داد: با توجه به وضعيت اقتصادي كشور، اين نمايشگاه بستر مناسبي براي معرفي محصولات، خدمات و افزايش فروش، برقراري ارتباط با مشتريان فعلي و بالقوه و شناخت نيازهاي اساسي آنان و كسب اطلاعات از شرايط بازار و روند تغييرات كه عامل بسيار مهمي در برنامه ريزي صاحبان كسب و كار خواهد بود.
به گفته اين فعال بخش خصوصي، ارتباط صنعت و دانشگاه با دعوت از پژوهشگاه هاي مختلف توسعه شيميايي در اين دوره از نمايشگاه پيش بيني شده است .
وي خاطر نشان كرد: امروز اگر به دنبال جايگزيني كالاي ايراني به جاي خارجي در سبد مصرف مردم هستيم بايد به ارائه كالاي باكيفيت بپردازيم كه جز با تقويت پژوهش ميسر نمي شود.
دومين نمايشگاه بين المللي مواد و صنايع شيميايي و تجهيزات آزمايشگاهي از امروز تا هفدهم آذرماه هر روز از ساعت 10 تا 17 در محل نمايشگاه هاي بين المللي شهر آفتاب آماده بازديد علاقمندان است.
اقتصام**3065**2078**9189