مونسان هتل پنج ستاره مهدیشهر را كلنگ زنی كرد

سمنان - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور روز چهارشنبه در قالب سفر كاروان تدبیر و امید، كلنگ ساخت مجتمع گردشگری و هتل پنج ستاره سنگسر در شهرستان مهدیشهر را بر زمین زد.

به گزارش ایرنا، علی اصغر مونسان همزمان با سفر دكتر روحانی و كاروان تدبیر و امید به استان سمنان، در آئینی آغاز طرح ساخت هتل پنج ستاره كوه نور سنگسر با برآورد هزینه ساخت بالغ بر یك هزار و 200 میلیارد ریال در فاز اول را كلنگ زنی كرد.
مدیركل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در حاشیه آیین كلنگ زنی گفت: احداث این هتل پنج ستاره گامی مهم برای تامین زیرساخت های گردشگری و تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد و جذب گردشگر است.
محمد جهانشاهی افزود: این هتل با زیربنای 28 هزار و 500 متر مربع در هشت طبقه در ارتفاع و دو طبقه منفی به منظور تامین پاركینگ احداث خواهد شد.
وی ادامه داد: برای این هتل رستوران، فضای ورزشی، اداری، سالن كنفرانس و پذیرایی، ایوان تماشا، اتاق های اقامتی و سوئیت نقشه كشی و برنامه ریزی شده است.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ابراز داشت: در كنار هتل فضایی به مساحت پنج هزار متر مربع برای برگزاری نمایشگاه دائمی عشایر سنگسر در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روزهای سه شنبه و چهارشنبه در قالب سفر كاروان تدبیر و امید در استان سمنان حضور دارد و در این سفر 78 مصوبه با 14 هزار و 660 میلیارد ریال پیش بینی شده است.
7342/7408