وزير علوم: اعتدال نسبي آموزشي در استان سمنان برقرار است

سمنان - ايرنا - وزير علوم، تحقيقات و فناوري با بيان اينكه تمامي شهرهاي اصلي استان سمنان يك دانشگاه دولتي دارد، گفت: اعتدال نسبي آموزشي در اين استان برقرار است.

به گزارش ايرنا، منصور غلامي شامگاه سه شنبه در آئين بهره برداري از فاز دوم دانشكده گردشگري و كويرشناسي دانشگاه سمنان كه همراه با ديگر طرح هاي سراسري از طريق ويديو كنفرانس افتتاح شد، افزود: همچنين مراكز دانشگاهي غيردولتي نيز در سطح استان سمنان فعاليت مي كنند و به لحاظ كمي مشكلي در اين زمينه وجود ندارد.
وي ادامه داد: استان سمنان به لحاظ تعداد دانشجو نسبت به هر يك هزار نفر جمعيت، رتبه اول كشور را دارد و وجود پارك علم و فناوري و افتتاح دانشگاه گردشگري در اين استان منحصر به فرد است.
وزير علوم خاطرنشان كرد: علاوه بر كميت بايد به كيفيت مقوله آموزش در مراكز آموزش عالي توجه شود.
آيت الله سيدمحمد شاهچراغي امام جمعه و نماينده ولي فقيه در استان سمنان، سيدعباس دانايي فرماندار سمنان و مسعود نصيري رئيس دانشگاه اين استان و جمعي از مسئولان و مقامات محلي در اين آئين حضور داشتند.
به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني و هيات همراه رئيس جمهوري اسلامي ايران روزهاي سه شنبه و چهارشنبه در قالب سفر كاروان تدبير و اميد در استان سمنان حضور دارند و در اين سفر 78 مصوبه با 14 هزار و 660 ميليارد ريال پيش بيني شده است.
روحاني پيش از اين در فروردين ماه 95 همراه با كاروان تدبير و اميد به استان سمنان سفر كرده بود.
9343/7405/7408