وزیر آموزش و پرورش یك واحد آموزشی را در سمنان افتتاح كرد

سمنان - ایرنا - سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، شامگاه سه شنبه یك واحد آموزشی خیرساز را در مسكن مهر سمنان افتتاح كرد.

به گزارش ایرنا، بطحایی همزمان با سفر دكتر روحانی و كاروان تدبیر و امید به استان سمنان، مدرسه 12 كلاسه ساخته شده با مشاركت خیر مدرسه ساز در مسكن مهر سمنان را بهره برداری كرد.
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان در حاشیه آیین افتتاح مدرسه 12 كلاسه گفت: آموزشگاه خیرساز بختیاری در مسكن مهر سمنان با زیربنای یك هزار و 563 متر مربع در زمینی به مساحت 2 هزار و 374 متر مربع از سوی وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.
سعید هژبری افزود: مدرسه خیرساز بختیاری در 2 طبقه و دارای 12 كلاس درس، فضای اداری، آزمایشگاهی، نمازخانه، زمین ورزشی و یك هزار 357 متر مربع محوطه است.
وی اظهار داشت: 16 هزار و 100 میلیون ریال از هزینه ساخت این آموزشگاه از محل اعتبار دولتی و چهار هزار میلیون ریال با مشاركت خیر پرداخت شده است.
هژبری تصریح كرد: آموزشگاه پیامبر اعظم (ص) با زیر بنای 2 هزار و 98 متر مربع در زمینی به مساحت چهار هزار و 270 متر مربع دیگر طرح عمرانی آموزش و پرورش استان سمنان است كه با حضور وزیر آموزش و پرورش در قالب سفر كاروان تدبیر و امید افتتاح شد.
وی اضافه كرد: این مدرسه دارای 12 كلاس درس، فضای اداری، آزمایشگاه فیزیك و شیمی، نمازخانه، سالن اجتماعات و فضای ورزشی است.
هژبری با بیان این كه آموزشگاه پیامبر اعظم (ص) در سمنان با مشاركت خیران ساخته شده است، افزود: كانون فرهنگیان 2 هزار میلیون ریال، شركت فروسیلیس 15 میلیون ریال و خیر مدرسه ساز 400 میلیون ریال برای ساخت آموزشگاه پیامبر اعظم (ص) كمك كردند.
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: برای ساخت این مدرسه 25 هزار و 400 میلیون ریال اعتبار صرف شده كه سهم مشاركت دولت در ساخت این مدرسه هشت هزار میلیون ریال است.
به گزارش ایرنا، بیش از 120 هزار دانش آموز در یك هزار و 100 مدرسه استان سمنان تحصیل می كنند.
استان سمنان چهار هزار و 567 كلاس درس دارد كه یك هزار و 761 كلاس تخریبی است و یك هزار و 951 كلاس به مقاوم ‌سازی نیاز دارد.
همزمان با سفر حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و كاروان تدبیر و امید به استان سمنان جمعی از وزرای كابینه دكتر روحانی نیز برای افتتاح و آغاز عملیات اجرای ده ها طرح مختلف به شهرستان ها سفر كرده اند.
روحانی پیش از این در فروردین ماه 95 همراه با كاروان تدبیر و امید به استان سمنان سفر كرده بود.
7342/6103/7408