وزیر بهداشت: برخی در كشور فحاشی را نقد می دانند

سمنان - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: برخی در كشور فحاشی را نقد قلمداد كرده و آزادی را برای ابراز آن، بهانه می كنند.

به گزارش ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان مهدیشهر در فرمانداری این شهرستان افزود: برخی فحاشی می كنند و وقتی می گوییم چرا، می گویند آزادی است و باید نقد كرد و این هم نقد است.
وی تاكید كرد: حرف زدن آسان و عمل كردن مشكل است و آن هم عملی كه نمایشی نباشد و صادقانه، مخلصانه و امین باشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با بیان اینكه كار اجرایی در كشور بسیار مشكل است، اضافه كرد: بعد از گذشت چهل سال از پیروز انقلاب، همچنان مرز بین نقد و تخریب در كشور مشخص نیست.
وی با اشاره به این كه كار كردن در كشور سخت و كار اجرایی از آن سخت تر است، بیان كرد: اداره كشور در چنین شرایط منطقه ای كار دشواری برای مقامات كشوری است.
قاضی زاده هاشمی، با اشاره به اینكه اداره كشور در چنین شرایطی برای رئیس جمهوری آسان نیست، اقدامات رئیس جمهوری را برای رضای خدا، اسلام و كشور ارزشمند برشمرد و افزود: دكتر روحانی برای رسیدن به آرمان ها هر چه هزینه كند، باارزش است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ادامه داد: گاه نبود وحدت در جمهوری اسلامی ایران با وجود داشتن منابع و ذخایر مختلف، یكی از معضل هایی است كه منجر به محقق نشدن اهداف می شود.
وی به ضرورت‌ همدلی و همراهی در شرایط كنونی كشور تاكید كرد و گفت: در زمان كنونی به همدلی در كشور برای گذر از ناملایمات نیاز داریم.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان كرد: در همه دوره ها با وجود این كه در كشور سخن از وحدت و همدلی است، اما در عمل شاهد خلاف آن هستیم.
وی با بیان این كه گاهی از مساله وحدت در كشور غفلت می شود، گفت: مخفی كردن نبود وحدت در كشور مشكلی را حل نمی كند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی افزود: با وحدت و همگرایی در بین مسوولان در مقابل شرایط تحمیلی دشمنان نظام، قدرت و مقاومت كشور افزایش می یابد و این مساله در سرنوشت ملت ایران نقش دارد.
وی با اشاره به تلاش دولتمردان در سفر كاروان تدبیر و امید به استان سمنان، ابراز داشت: بازگشت به گذشته و زندگی بانشاط و توام با آرامش در استان سمنان تنها مساله ای است كه دكتر روحانی را آرام می كند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی یادآور شد: كشور در منطقه ای ناآرام قرار گرفته و كانون توجه قدرتمندان بین المللی است.
وی گفت: ذخایر غنی در كنار عقب ماندگی موجود در منطقه خاورمیانه منجر به ایجاد برخی طمع ورزی های قدرت های دنیا شده است.
قاضی زاده هاشمی افزود: ظرفیت های منطقه تشكیل جریان های شبه تروریستی و تروریستی در منطقه خاورمیانه را باعث شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: امید است كه سفر رئیس جمهوری منشا خیر و بركت برای استان سمنان باشد و به طور قطع اثراتی در مناطق مختلف این دیار دارد.
وی با اشاره به این كه احداث بیمارستان مهدیشهر برعهده وزارت راه و شهرسازی است، افزود: بیمارستان نیمه تمام مهدیشهر باید تعیین تكلیف شود و اجرای ساخت آن هر چه زودتر به پایان برسد.
وی در خصوص خانه های بهداشت روستایی، بیان كرد: مجلس برای اوزارت بهداشت مبنی بر این كه برای هر یكهزار نفر خانه بهداشت روستایی وجود داشته باشد، تعیین تكلیف كرده است.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به مشكلات اقتصادی در مناطق روستایی كشور، بیان كرد: كوچ اجباری و مهاجرت روستاییان، جمعیت این مناطق را كاهش داده است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی باید قانون را در زمینه خانه های بهداشت روستایی اجرا كند.
وی اضافه كرد: اقدامات و فعالیت ها باید به سمت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در استان سمنان و شهرستان مهدیشهر باشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به نقش بخش خصوصی در رونق اقتصادی اشاره و تصریح كرد: تسهیل در روند امور سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران در راستای توسعه و رشد اقتصادی منطقه اجتناب ناپذیر است.
وی ادامه داد: دولت ها تنها مسوول ایجاد اشتغال در نظر گرفته نشوند، بلكه آن ها وظیفه فرصت اشتغالزایی را دارند‌.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به ضرورت رفع قوانین دست و پاگیر در جذب سرمایه گذاران تاكید و اضافه كرد: مسوولان منطقه ای در جذب سرمایه گذاران به منظور شكوفایی اقتصادی اهتمام ورزند.
به گزارش ایرنا، در سفر كاروان تدبیر و امید به استان سمنان 70 طرح برای توسعه این استان پیش بینی شده است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز - سه شنبه - وارد استان سمنان شد و تا فردا برنامه های مختلفی در این استان دارد.
سخنرانی مردمی در جمع مردم شاهرود، شركت در اجلاس سراسری نماز، سخنرانی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان استان و حضور در شورای اداری استان سمنان از جمله برنامه های رئیس جمهوری در این سفر دو روزه است.
همزمان با سفر كاروان تدبیر و امید به استان سمنان، جمعی از وزرای كابینه روحانی نیز برای افتتاح و آغاز عملیات اجرای ده ها طرح مختلف به شهرستان ها سفر خواهند كرد.
روحانی پیش از این در فروردین ماه 95 همراه با كاروان تدبیر و امید به استان سمنان سفر كرده بود.
9891/6103