وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با رئیس جمهوری آذربایجان دیدار كرد

باكو - ایرنا - محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان دیدار و گفت و گو كرد.

به گزارش ایرنا ،رئیس جمهوری آذربایجان، در این دیدار از حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در بیست و چهارمین نمایشگاه و همایش باكو تل و همچنین حضور گسترده شركت های ایرانی در این نمایشگاه ابراز خرسندی كرد.
علی اف گفت: جمهوری آذربایجان و ایران همكاری خوبی در زمینه های مختلف،از جمله در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارند، و ما همواره شاهد تعامل و تماس مستمر مقامات دو كشور در سطح وزیران هستیم .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، نیز در این دیدار گفت: همكاری خوبی بین دو كشور در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاد شده است .
آذری جهرمی افزود: همزمان با توسعه همكاری های دو جانبه ،مذاكرات ثمر بخشی برای گسترش همكاری به صورت چند جانبه بین ایران، آذربایجان، تركیه و روسیه در جریان است .
وی با اشاره به دیدار سال گذشته با رئیس جمهوری آذربایجان گفت:در این مدت كارهای زیادی برای گسترش همكاری و اجرای پروژه ها انجام شده است.
جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در باكو در این دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات كشورمان را همراهی می كرد.
آذری جهرمی ، دیشب در راس یك هیات ،برای شركت در بیست و چهارمین نمایشگاه و همایش بین‌المللی ارتباطات و نوآوری‌های نوین ' باكو تل-2018' ، وارد باكو پایتخت جمهوری آذربایجان شد.
وی امروز صبح همراه با وزیران ارتباطات كشورهای آذربایجان، تركیه، ،روسیه ،بلاروس و لیتوانی در مراسم گشایش این نمایشگاه حضور یافت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ،ضمن بازدید از نمایشگاه باكوتل و ارائه سخنرانی در كنفرانس نوآوری كاسپین ، در نشست چهارجانبه وزرای ارتباطات كشورهای ایران، روسیه، تركیه و آذربایجان شركت خواهد كرد .
جهرمی در این سفر با همتای آذربایجانی و سایر وزاری شركت كننده در نمایشگاه، دیدار و‌ گفت و گو خواهد كرد.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و نوآوری‌های حوزه ICT و همایش جانبی آن، از تاریخ 13 لغایت 16 آذرماه برپا خواهد بود و ۱۴ شركت ایرانی نیز در این نمایشگاه حضور دارند.
خاورم ** 337** 1579