خروجی فعالیت‌های پژوهشی به حل مشكلات استان منجر شود

ایلام- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: فعالیت های پژوهشی و نتایج حاصله بایستی به حل یك مشكل اساسی از استان، دستگاه ها و نهادهای مورد نظر منجر شوند.

به گزارش ایرنا، ایوب درویشی روز سه شنبه در نشست كارگروه پژوهش و فناوری استان، اظهار داشت: هفته پژوهش فرصت مناسبی برای آسیب شناسی امور مربوط به این حوزه است كه این مهم باید با حضور پژوهشگران و كارگزاران فعالیت های پژوهشی انجام گیرد.
وی با تاكید بر انجام بازدید دانشجویان و دانش آموزان از مراكز پژوهشی و صنایع بزرگ استان، افزود: این بازدیدها می تواند نقش مهمی در توانمندسازی نسل آینده استان و ترویج و بهبود فرهنگ تحقیق و پژوهش داشته باشد.
معاون استاندار ایلام خواستار تجلیل از دستگاه های برتر در حوزه پژوهش شد و یادآور شد: باید نتایج پژوهش های مهمی كه بر اساس اولویت بندی تعیین شده اند بررسی و مورد استفاده قرار گیرند تا منجر به حل مشكلات موجود شوند.
درویشی اضافه كرد: در هر استان تجارب علمی وجود دارد، اما آسیب كار پژوهش در سطح ملی این است كه از بالا تصمیم گرفته می شود كه این مساله به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات محیطی موجب مشكل می شود.
وی گفت: پژوهش ها نیازمند اطلاعات ریز استان هستند به همین دلیل، اجرایی كردن آنها ملزم همراهی با یكی از دانشگاه های استان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام افزود: پژوهش های معرفی شده از سوی كارگروه به مناقصه رفته و هر پژوهشی كه نتایج علمی و دقیقی داشته باشد انتخاب خواهند شد.
درویشی تاكید كرد: پس از انتخاب پژوهش های برتر، نتایج آن باید داوری و نقد و ایرادات آن دفاعی و نهایی شوند تا در مرحله اجرا با مشكل مواجه نشوند.
در ادامه این نشست اعضا به بحث و بررسی در خصوص انتخاب پژوهشگران برتر مراكز علمی و دستگاه های اجرایی پرداختند.
7177/6119