آفكام به شكایت تهران از ایران اینترنشنال رسیدگی می كند

لندن – ایرنا – حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن از رسیدگی به پرونده شكایت ایران از شبكه تلویزیونی «ایران اینترنشنال» توسط نهاد ناظر بر رسانه‌های صوتی و تصویری انگلیس موسوم به «آفكام» خبر داد.

به گزارش ایرنا، بعیدی نژاد در توییتری نوشت: «آفكام كه نهاد نظارت بر رسانه‌های صوتی و تصویری انگلستان می‌باشد، امروز در بولتن خود اعلام و تائید كرده است كه شكایت سفارت ایران در لندن از شبكه خبری «ایران اینترنشنال» به‌طور رسمی تحت رسیدگی این نهاد قرار دارد.».
سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن پس از پخش مصاحبه شبكه تلویزیونی ایران اینترنشنال با سخنگوی گروه الاحوازیه كه از حمله تروریستی به شهر اهواز تمجید كرده بود، این اقدام را نقض صریح قانون و نماد آشكار حمایت از تروریسم خوانده و به آفكام شكایت كرده بود.
ایران اینترنشنال یك شبكهٔ تلویزیونی ماهواره‌ای فارسی‌زبان با تمركز بر برنامه‌های سیاسی و اجتماعی است كه مركز آن در لندن قرار دارد. این شبكه از روز پنجشنبه 28 اردیبهشت‌ماه 1396پخش برنامه‌های خود را آغاز كرد.
روزنامه گاردین در مقالاتی از وابستگی ایران اینترنشنال به كمك‌های مالی ولیعهد عربستان خبر داده است. بر پایه آخرین گزارش این روزنامه، عربستان سعودی 250 میلیون دلار برای راه‌اندازی ایران اینترنشنال كه هیچ‌گونه درآمدی از طریق تبلیغات ندارد، هزینه كرده است.
پیشتر وزارت امور خارجه انگلیس، طرح شكایت تهران از شبكه ایران اینترنشنال از مسیر آفكام را بهترین گزینه اعلام كرده بود.
اروپام ** هـ ن **شبس**1613