ضرورت بهره گیری از نخبگان

شهركرد- ایرنا- دانشجویان دانشگاه شهركرد روز دوشنبه در آستانه فرارسیدن روز دانشجو ، خواسته ها و مطالبات خود را در حضور مسئولان اجرایی چهارمحال و بختیاری مطرح كردند كه مهمترین این مطالبات بهره گیری از نخبگان بود.

به گزارش ایرنا ، در جشن روز دانشجو در دانشگاه شهركرد، نمایندگان تشكل های سیاسی، فرهنگی و صنفی دانشجویی با بیان مطالبات و خواسته های خود، بی توجهی به قشر نخبه و دانشگاهی و مشاركت ندادن آنها در تصمیم گیری ها را یك ضعف اجرایی و مدیریتی مطرح كردند.
این دانشجویان تاكید كردند؛ امروز دانشجویان با مشكلات و مسائل بسیاری روبرو هستند ، كه همت مسئولان را در رفع این مشكلات می طلبد.
نماینده تشكل انجمن اسلامی دانشجویان در این نشست با تاكید بر حفظ استقلال دانشگاه ، اظهار داشت : این مهم اگر چه از سوی رئیس دانشگاه رعایت شده است و از دخالت در فضای علمی و آموزشی ممانعت شده است ، اما مسئولان دانشگاه نباید به حفظ وضع موجود بسنده كنند و در رسیدن به دانشگاه تراز ایرانی اسلامی تلاش كنند.
نماینده تشكل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل نیز با مروری بر مشكلات و مطالبات دانشجویی، به مشكلات استان از قبیل بالا بودن نرخ بیكاری، مساله آب و طرح های انتقال آب، تكمیل نشدن طرح راه آهن و بیكاری جوانان اشاره كرد.
نظارت جدی بر عملكرد استادان ، احترام به سلایق مختلف دانشجویان ، تقویت ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت ، برخورد با مدیران ناكارآمد و بهره گیری از نظرات و ایده های دانشجویان در امور اجرایی استان از دیگر مطالبات مطرح شده از سوی دانشجویان بود.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز به عنوان مهمان ویژه این جشن با گرامیداشت روز دانشجو، روحیه مطالبه گری را با قشر دانشجو عجین دانست و گفت: ذات دانشجو پرسشگری و مطالبه گری است، اما باید در این مسیر نقاط ضعف و قوت در كنار یكدیگر دیده شود.
جعفر مردانی ادامه داد: امروز به بركت انقلاب اسلامی ایران چهار دهه از عمر نظام اسلامی در كشور می گذرد و در این سالها پیشرفت ها و دستاوردهای بسیاری نصیب كشور شده است كه نباید به سبب برخی كاستی ها این دستاوردهای بزرگ را نادیده گرفت.
وی تصریح كرد : اگرچه هنوز تا رسیدن به وضعیت ایده آل فاصله وجود دارد، اما این موضوع نافی تلاش های شبانه روزی دلسوزان و خدمتگزاران به نظام نیست.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینكه برخورد با تخلفات از وظایف دستگاه های نظارتی است، افزود: اگر تخلفی از سوی مدیران و دستگاه های اجرایی سر بزند باید اجازه داد این موضوع از سوی نهادهای مربوطه و دستگاه های نظارتی اثبات و پیگیری شود.
مردانی خاطر نشان كرد: حضور نداشتن استاندار در برنامه جشن روز دانشجو ، به دلیل سفر او به تهران برای پیگیری امور اجرایی و بودجه 98 استان است و بی شك در فرصتی دیگر با دانشجویان نشستی خواهد داشت.
رئیس دانشگاه شهركرد نیز در این برنامه با تبریك روز دانشجو، اظهار داشت : هم اینك 7 هزار دانشجو در 8 دانشكده این دانشگاه مشغول تحصیلند.
سعید كریمی تصریح كرد: 5 تشكل سیاسی، 40 انجمن علمی، 10 كانون فرهنگی و هنری و 50 نشریه در دانشگاه شهركرد فعال است.
وی با بیان اینكه دانشگاه شهركرد یكی از 6 دانشگاه برتر كشور معرفی شده است، تصریح كرد: در همین راستا برای تشویق دانشجویان و استادان این دانشگاه، سلف سرویس دانشگاه به دستگاه های تمام اتوماتیك و روش های علمی پخت و پز مجهز می شود.
كریمی ، از اختصاص 3 كیگ اینترنت رایگان به هر یك از دانشجویان این دانشگاه به عنوان هدیه روز دانشجو خبر داد.
به گزارش ایرنا، 16 آذر در كشور با عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است.
در چهارمحال و بختیاری 53 هزار دانشجو با حضور 18 هزار هیات علمی در حال فراگیری علم و دانش هستند.
7363/2097