ماكویی ها امسال بیش از 24 هزار جلد كتاب به امانت گرفتند

ارومیه- ایرنا- رییس اداره كتابخانه های عمومی ماكو گفت: اعضای كتابخانه های عمومی این شهرستان 24 هزار و 255 جلد كتاب در هشت ماه امسال به امانت گرفتند.

صابر عبدالله پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در هشت ماهه سال جاری از كتابخانه های این شهرستان كتاب به امانت گرفته شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 53 درصد افزایش داشته است.
وی درباره تعداد مراجعه كنندگان به كتابخانه های عمومی درهشت ماه امسال بیان كرد: امسال 42 هزار نفر به كتابخانه های این شهرستان مراجعه كرده اند.
عبدالله پوراظهار كرد: اعضای فعال كتابخانه های این شهرستان چهار هزار و 887 نفر است كه از این تعداد سه هزار و 150 را بانوان و یكهزار و 737 نفر را نیز آقایان تشكیل می دهند.
وی اضافه كرد: 6 كتابخانه در این شهرستان وجود دارد كه به همشهریان خدمات ارائه می‌دهند كه از این تعداد سه كتابخانه مشاركتی و سه كتابخانه دیگر عمومی است.
وی ادامه داد: این كتابخانه‌های مشاركتی در ادارات و سازمان‌ها از جمله جمعیت هلال‌احمر ماكو، حوزه علمیه و زندان این شهرستان فعالیت می‌كند.
رییس اداره كتابخانه های عمومی ماكو گفت: در كتابخانه های این شهرستان 83 هزار و 156 جلد كتاب با موضوعات مختلف و متنوع وجود دارد، بیش از 20هزارجلد در كتابخانه های مشاركتی است، كه علاقه مندان مطالعه می توانند از آنها استفاده كنند.
به گزارش ایرنا شهرستان ماكو با بیش از 94 هزار نفر جمعیت یكی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی با 2 كشور تركیه و جمهوری خود مختار نخجوان هم مرز است.
7132/7129

سرخط اخبار استان‌ها