۱۲ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۱۲
کد خبر: 83120852
۰ نفر
همدان آماده توسعه روابط تجاري با اتريش است

همدان- ايرنا- رئيس اتاق بازرگاني، صنايع و كشاورزي همدان با بيان اينكه همكاري مسئولان اين استان با كشور اتريش ريشه ديرينه دارد گفت: همدان براي تقويت و توسعه اين تعاملات اقتصادي و تجاري آمادگي كامل دارد.

به گزارش ايرنا علي اصغر زبردست روز دوشنبه در نشست فعالان اقتصادي استان همدان با سفير اتريش در تهران اظهار داشت: همدان با قرار گرفتن در مسير جاده ابريشم اقتصاد محكم و ريشه اي دارد.
وي افزود: همدان در عرصه صنايع دستي، خدمات پزشكي، صنايع معدني و كشاورزي ظرفيت خوبي دارد و با اين قابليت ها آمادگي توسعه روابط اقتصادي و تجاري با كشور اتريش را دارد.
زبردست گفت: 200 شركت دانش بنيان در عرصه استارتاپ ها در همدان فعاليت مي كنند و در اين زمينه رشد خوبي داشته است.
وي نيروي انساني ماهر و تحصيل كرده را از ديگر ظرفيت هاي همدان دانست و گفت: در اين راستا مي توان به انتقال دانش و مهارت بين شهرهاي اتريش و همدان بپردازيم.
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع و كشاورزي همدان با اشاره به نشست هاي قبلي همدان با سفراي پيشين اتريش گفت: زمينه هاي همكاري در ديدارهاي گذشته ايجاد شده و اكنون زمان تقويت اين فرصت ها است
زبردست اتريش را كشوري تاريخي، صنعتي و گردشگري دانست كه با همدان تشابه زيادي دارد و اتاق بازرگاني همدان آماده همكاري در هر زمينه اي با اتريش را دارد.
در ادامه اين نشست روساي صنايع برتر همدان محصولات و توليدات خود را به تيم اقتصادي اتريش معرفي كردند.
سفير اتريش در تهران به همراه رايزن اقتصادي خود به همدان سفر دو روزه اي داشت و با مسئولان ارشد استان همدان و فعالان اقتصادي ديدار كرد.
7527/2087