اردوی راهیان علم و فناوری برای استادان راه اندازی می شود

تهران – ایرنا – بر اساس امضای تفاهم نامه ای بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان بسیج اساتید، اردوی راهیان علم و فناوری برای استادان دانشگاه راه اندازی می شود.

به گزارش گروه دانشگاه ایرنا، تفاهم نامه ای با موضوع «كمك به شكل گیری زیست بومِ كارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان و حمایت های از ایده های نوین در حوزه های علم و فناوری با رویكرد توسعه كسب و كار فناورانه» امروز 11 آذرماه جاری، میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان بسیج اساتید كشور به امضاء رسید.
معرفی استادان متخصص در رشته های مختلف علمی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای به كارگیری آنها در اجرای برنامه های این معاونت به ویژه فرایند سیاستگذاری در حوزه های نوین علم و فناوری، برنامه ریزی و اجرای بازدید حداقل 10 هزار استاد از مراكز علمی- پژوهشی در سراسر كشور در قالب برنامه ملی راهیان علم، فناوری و پیشرفت ایران از تعهدات سازمان بسیج اساتید كشور در این تفاهم نامه است.
این تفاهم نامه برای كمك به توسعه و ارتقای مبانی نظریه پردازی در حوزه های علم و فناوری داخل و خارج از كشور، آگاه‌ سازی استادان دانشگاه ها و پژوهشگاه‌ های كشور با پیشرفته ترین دستاوردهای علمی و فناوری با رویكرد حل المسائلی به معضلات كشور، توجه به اهمیت مقوله توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش ­بنیان در كشور، تهیه و منعقد شد.
یكی از مهم ترین تعهدات درج شده مربوط به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این تفاهم نامه، فراهم كردن زمینه های بازدید، استفاده و همكاری استادان دانشگاه‌ ها از مراكز فناوری، نوآوری و شركت‌ های دانش بنیان به منظور آشناسازی اساتید متخصص با این مراكز است.
**9492**1535