۱۰ آذر ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۲۰
کد خبر: 83119214
۰ نفر
برنامه‌هاي هفته «تهران هوشمند» اعلام شد

تهران- ايرنا- شهرداري تهران جزييات و جدول برنامه‌هاي هفته «تهران هوشمند» كه از 14 تا 20 آذرماه برگزار مي‌شود را اعلام كرد.

به گزارش روز شنبه ايرنا از روابط عمومي سازمان فناوري اطلاعات شهرداري تهران، روزهاي ابتدايي هفته تهران هوشمند از چهاردهم تا شانزدهم آذر به اولين مسابقه چالش نوآوري تهران هوشمند اختصاص خواهد داشت.
هدف از اين رويداد توسعه راهكارهاي هوشمند و نوآورانه بر مبناي داده‌هاي موجود در جهت رفع چالش‌هاي شهر تهران اعلام شده است.
در اين مسابقه تيم‌هاي استارتاپي ايده‌هاي خود را در سايت همايش ثبت خواهند كرد و مي‌توانند مستندات برخط سرويس‌ها را مطالعه و تست‌هاي اوليه را انجام دهند. در طول برگزاري مسابقه، تيم‌ها در فضايي دوستانه و در كنار مربيان مجرب با هم به رقابت خواهند پرداخت.
در روز هفدهم آذر ماه كارگاه آموزشي شهر هوشمند برپا خواهد بود و افتتاح مركز فناوري‌هاي هوشمند شهري و رونمايي از پروژه‌هاي منتخب شهرداري تهران در زمينه شهر هوشمند از برنامه‌هاي روز هجدهم آذر است.
همچنين از روز ابتدايي اين هفته تا پايان روز يكشنبه 18 آذر، بازديدهاي تخصصي از مركز آمار و رصد شهري پايتخت در اين مركز برگزار مي‌شود.
آيين افتتاح دومين همايش و نمايشگاه بين‌المللي «تهران هوشمند» نيز روز نوزدهم در مركز همايش‌هاي برج ميلاد با حضور وزرا، مديران ارشد دولتي و شهري، مهمانان كشورهاي خارجي، پژوهشگران، علاقمندان و فعالين بخش خصوصي در حوزه شهر هوشمند برگزار مي‌شود.
نشست‌هاي حكمروايي هوشمند و اقتصاد پايدار شهري، حركت به سمت شهر هوشمند؛ الزامات و تجارب، سرمايه گذاري و مشاركت ذينفعان در شهر هوشمند، زيست بوم نوآوري شهر هوشمند و الگوهاي بهينه مشاركت شهروندان، جا به جايي و حمل و نقل هوشمند از رويدادهاي روز اول اين همايش است.
در روز پاياني نيز نشست‌هايي با عناوين زيرساخت‌ها و فناوري‌هاي نوين در شهر هوشمند، محيط شهري و سلامت هوشمند، نقش فناوري‌هاي مالي و پرداخت در توسعه خدمات شهرهاي هوشمند، كاربردهاي بلاك چين و خدمات هوشمند، راهكارهاي هوشمندسازي در حوزه پايداري، تاب آوري و ايمني شهري برگزار خواهد شد.
نشست مديران ارشد كلانشهرها در خصوص انتقال تجارب شهر هوشمند و كارگاه‌هاي تخصصي گوناگون از برنامه‌هايي است كه در هر دو روز همايش برگزار مي‌شود. همچنين جلسات مذاكره استارتاپ‌هاي شركت كننده در همايش با مديران ارشد شهري فضاي نويني است كه در اين رويداد در اختيار آنان قرار خواهد گرفت.
براساس اين گزارش همايش و نمايشگاه بين‌المللي «تهران هوشمند» كه موضوع راهبردي «شهر هوشمند» را در دستور كار خود قرار داده است در دومين دوره برگزاري، شعار «تهران من، تهران هوشمند» را سرلوحه برنامه‌هاي خود قرار داده است.
تهرام/9353//1348