سرمربي تيم قشقايي: پخش زنده بازي ها حق هواداران تيم است

شيراز-ايرنا- سرمربي تيم فوتبال قشقايي شيراز گفت: پخش زنده بازي ها از صدا و سيماي فارس، حق هواداران تيم قشقايي و فجر سپاسي شيراز است كه بنا به دلايلي از جمله مشغله كاري نمي توانند با حضور در ورزشگاه، مسابقه ها را از نزديك تماشا كنند.

مهدي فروردين، شنبه پس از پيروزي برابر تيم خونه به خونه بابل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قشقايي شيراز هواداران زيادي در خارج از استان فارس و حتي خارج از كشور دارد اما متاسفانه عدم پخش تلويزيوني بازي هاي دسته يك موجب مي شود كه آنها هم از ديدن بازي تيم محبوشان محروم شوند.
وي اضافه كرد: از مسئولان صدا و سيماي فارس مي خواهم به پاس احترام به هواداران تيم هاي فجر شهيد سپاسي و قشقايي شيراز، بازي هاي اين 2 تيم را به صورت زنده پخش كنند، به باور ما اين يك خواسته بحق است كه هواداران در كنار خانواده خود بازي هاي تيم شهرشان را تماشا كنند.
فروردين ادامه داد: بازيكنان ما براي ديدار با خونه به خونه بابل، لحظه شماري مي كردند و با تمرينات خوبي كه انجام دادند به حقشان كه بُرد، بود دست يافتند.
سرمربي تيم قشقايي شيراز افزود: شك نكنيد كه اهداف ما از ابتداي بازي هاي ليگ دسته يك، صعود به ليگ برتر بود و بازيكنان ما اين ظرفيت را دارند كه به اين مهم دست يابند.
او گفت: از دست اندركاران ورزش و جوانان فارس كه اجازه دادند يك جلسه از تمرين اين تيم در ورزشگاه پارس انجام شود، سپاسگزاريم.
فروردين با انتقاد از اكبر ميثاقيان، سرمربي با تجربه تيم خونه به خونه بابل، بيان داشت: از اين مربي باسابقه انتظار نداشتم، چرا كه بر اساس رسم ميهمان نوازي در پايان بازي به سمت اين مربي رفتم تا با او دست بدهم اما ميثاقيان سرش را به زير انداخت و به راهش ادامه داد.
وي تاكيد كرد: از اين مربي با سابقه انتظار چنين حركتي را نداشتم و فكر كنم بُرد و باخت ارزش اينگونه بي حرمتي ها را آن هم از سوي سرمربي كه الگوي تيم است، ندارد.
ديدار تيم هاي فوتبال قشقايي شيراز و خونه به خونه بابل از هفته پانزدهم رقابت هاي فوتبال دسته اول، عصر شنبه در ورزشگاه پارس شيراز با نتيجه 2 بر صفر به سود قشقايي پايان يافت.
تيم قشقايي با اين بُرد و با 19 امتياز در رده هفتم جدول قرار گرفت و تيم خونه به خونه هم با 9 امتياز در رده پانزدهم جدول است و خطر سقوط اين تيم را كه در سال 96 از مدعيان صعود به ليگ برتر بود، به شدت تهديد مي كند.
در رقابت هاي فوتبال دسته يك كشور جام آزادگان 16 تيم شركت دارند و پس از انجام 30 بازي تيم هاي اول و دوم جدول جواز صعود به ليگ برتر در سال 98 را كسب خواهند كرد و سه تيم انتهاي جدول هم راهي دسته دوم مي شوند.
شنيده ها حاكي از آن است كه سازمان ليگ تصميم دارد در پايان اين رقابت ها، تنها يك تيم را راهي دسته دوم كند كه هنوز اين موضوع به صورت رسمي اعلام نشده و در صورت محقق شدن اين امر، مشكلات و حاشيه هاي خاصي در پايين جدول به وجود خواهد آورد.
7368 /6118