بانوان هنرمند ایرانی،صنایع دستی خود را در تركیه عرضه كردند

تهران ـ ایرنا ـ 20 بانوی هنرمند منتخب كشور در رشته های میناكاری، منبت و معرق، مینیاتور، خط و خوشنویسی، تابلو فرش و گلیم ، گیاهان دارویی، زعفران، دست دوزهای چرمی و صنایع دستی بر روی نمد، آینه معرق و شیرینی های سنتی محصولات تولیدی خود را در شهر غازی عنتپ تركیه به نمایش گذاشتند.

مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری تهران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نمایشگاه صنایع دستی بانوان كارآفرین ایران در تركیه گفت: این نمایشگاه در حاشیه پنجمین اجلاس بین المللی مجمع شهرداران آسیایی با همكاری اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گشایش یافت.
ثریا شارقی با بیان اینكه صنایع دستی ایران مورد توجه بازدید كنندگان و فاطمه شاهین شهردارغازی عنتپ قرار گرفت گفت: بانوان این شهر نیز در كنار هنرمندان ایرانی به معرفی صنایع دستی خود پرداختند و در یك فضای مشترك، گرم و صمیمی به انتقال تجربه و ایجاد دوستی بین آنها منجر شد.
وی افزود: پنجمین اجلاس بین المللی مجمع شهرداران آسیایی با حضور 70 شهردار از ایران و 300 شهردار از آسیا در روزهای 8 و 9 آذر ماه سالجاری (پنجشنبه و جمعه) برگزار شد.
شارقی هدف از برگزاری این نمایشگاه را تعاملات و تبادل فرهنگی بین بانوان ایرانی و خارجی عنوان كرد.
وی نمایشگاه عكاسی از بناهای تاریخی و بازسازی شده توسط صندوق احیای بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری را از دیگر برنامه های فرهنگی ایران در حاشیه این اجلاس بین المللی عنوان كرد.
شهرغازی عنتپ نزدیك به دو میلیون نفر جمعیت دارد و یكی از قطب های مهم اقتصادی تركیه به شمار می رود.
تهرام/3036/ 6139