نيروهاي اطلاعات جهت بهبود امور نقش هدايتگري ايفا كنند

كاشان - ايرنا - نماينده مردم اردستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: نيروهاي اطلاعات بايد نقش هدايت كننده داشته و با راهنمايي مديران، كاركنان و افراد در جهت بهتر شدن كارها، بر اساس وظيفه ديني چنان رفتار كنند كه دوست دارند با خودشان رفتار شود.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد صادق طباطبائي نژاد روز شنبه در جلسه شوراي اداري اردستان خطاب به نيروهاي اطلاعات افزود: بايد در مواجهه با مردم و مسئولان دلسوزانه و با مناسب ترين برخورد به برطرف شدن مشكلات كمك كرده و البته در اين ميان مسئولان اگر گناهي مرتكب شوند، جرمشان سنگين تر از ديگران خواهد بود.
وي بيان كرد: دشمن به دليل ضربه هايي كه از نظام خورده در حال وارد كردن فشار است و در اين شرايط نياز به همراهي بيشتر مردم داريم كه آن هم با اخلاق و رفتار خوب مسئولان به دست مي آيد، زيرا مردم كار صادقانه و بي توجهي را مي بينند.
نماينده اردستان اضافه كرد: چالش هاي اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي در كشور داريم كه مسئولان بايد به صورت ويژه براي جنگ اقتصادي برنامه ريزي و اعتماد و امنيت مردم را تامين كنند.
وي عنوان كرد: با توجه به شناختي كه از مجموعه مديريتي اطلاعات در كشور داريم، هدفشان خدمت به نظام و پيشرفت جامعه است و ما هم در اين راه به آنها كمك خواهيم كرد.
طباطبائي نژاد در ادامه به دهم آذرماه، سالروز شهادت آيت الله مدرس و روز اردستان اشاره كرد و وي را شخصيتي شجاع، عالم، باتقوا، متدين و مايه افتخار كشور دانست.
امام جمعه اردستان نيز در اين جلسه گفت: امنيت اقتصادي، اجتماعي، سياسي، عدالت، رفاه و آسايش لازمه اداره يك جامعه مي باشد و نيروهاي اطلاعات از پاسداران حقيقي و از خود گذشته امنيت كشور هستند.
حجت الاسلام حسن دهشيري افزود: اين نيروها در ميان مردم و زير لواي امام زمان (عج) در حال خدمت هستند اما به چشم نمي آيند كه كمترين وظيفه ما تشكر از خداوند به دليل وجود افرادي است كه بدون چشمداشتي از امنيت كشور پاسداري مي كنند.
همچنين فرماندار اردستان با اشاره به وسعت افزون بر 11 هزار و 500 كيلومتر مربعي و قرار گرفتن اين شهرستان در جوار كوير و جاده ترانزيت تصريح كرد: امنيت كامل و همه جانبه در منطقه برقرار است و هيچ مشكلي وجود ندارد.
حميدرضا تاملي يادآور شد: كمبود جمعيت موضوع مهمي است كه موجب شده تا شهرستان به واسطه آن از بسياري امكانات مادي و عمراني برخوردار نشود و اين شرايط هم به نوبه خود مهاجرت را به همراه داشت.
وي اضافه كرد: رقابت هاي سنگين سياسي نيز مشكلاتي را در شهرستان داشته كه در كنار رقابت هاي محلي كار را مشكل كرده و فضاي خاصي را به وجود آورده است.
فرماندار اردستان تاكيد كرد: اين خطه از نظر نيروي انساني و همچنين در زمينه هاي كشاورزي، صنعت و معدن ظرفيت هاي بالايي دارد و مي توان شرايط گذشته را پاسخگو بوده و شرايط كنوني را نيز بهبود ببخشيم.
وي در ادامه با اشاره به برگزاري همايش شهيد مدرس، تصويب روز اردستان و پيگيري ثبت آن در تقويم رسمي را در راستاي ارتقاي همه جانبه شهرستان ارزيابي كرد.
به گزارش ايرنا، كاظم زاده در ادامه اين جلسه به عنوان رئيس جديد اداره اطلاعات شهرستان اردستان معارفه شد.
شهرستان اردستان با جمعيت افزون بر 42 هزار نفر در فاصله 118 كيلومتري شمال شرقي اصفهان واقع است.
7431/8123