«داويد ويا» و «آندرس اينيستا» دوباره در ژاپن متحد مي شوند

تهران- ايرنا- «داويد ويا» بازيكن پيشين تيم ملي اسپانيا و باشگاه نيويورك سيتي آمريكا، با انتشار ويدئويي از پيوستنش به باشگاه ويسل كوبه ژاپن و ملحق شدن به هموطنش «آندرس اينيستا» در اين تيم خبر داد.

به گزارش ايرنا، شبكه تلويزيوني «اي اس پي ان» روز شنبه نوشت: ويا 36 ساله ليگ برتر آمريكا (ام ال اس) را پس از به ثمر رساندن 80 گل در 124 بازي براي نيويورك سيتي ترك مي كند؛ او هفته گذشته با انتشار ويدئويي در يوتيوب از اين تيم و هوادارانش قدرداني و با آنها وداع كرد.
مهاجم اسپانيايي به مدت چهار فصل به عنوان كاپيتان اول براي تيم آمريكايي بازي كرد و حالا تصميم گرفته تا چالشي ديگر را اين بار در ژاپن تجربه كند، جايي كه اينيستا از ماه مه به آن كوچ كرده است.
ويا پيش از آنكه خبر انتقالش توسط باشگاه اعلام شود، در ويدئويي اظهار داشت: تصميمم را گرفته ام، مقصد تازه اي دارم و چالشي بزرگ در انتظار من است؛ كشور، فرهنگ و هم تيمي هايي تازه؛ سلام ژاپن، سلام ويسل كوبه.
ويا كه با 59 گل برترين گلزن تاريخ تيم ملي اسپانيا محسوب مي شود، به همراه اينيستا عنوان قهرماني جام ملت هاي اروپا و جام جهاني را فتح كرده و با تيم بارسلونا، 2 بار لاليگا و يك بار ليگ قهرمانان اروپا را فتح كرده است؛ قهرماني در جام حذفي اسپانيا، سوپر جام يوفا و جام باشگاه هاي جهان هم به گنجينه افتخارات وي رنگ و بوي يك قهرمان بخشيده است.
ويسل كوبه كه در ماه مه با اينيستا قرارداد امضا كرد، توسط شركت ژاپني راكوتن (غول خدمات اينترنتي) كه اسپانسرينگ پيراهن هاي باشگاه بارسلونا را نيز عهده دار است، اداره مي شود.
تيم ژاپني فصل سختي را در ليگ اين كشور سپري كرد اما هافبك پيشين آبي اناري ها شنبه گذشته با به ثمر رساندن گل پيروزي بخش آنها، موجب شد تا فصل بد براي ويسل كوبه پايان خوشي داشته باشد و در جدول 18 تيمي جِي ليگ، با رتبه دهم به كار خود پايان دهند.
ويا با پيوستن به ويسل كوبه، به سومين بازيكن با تجربه قهرماني در جام جهاني در ويسل كوبه تبديل خواهد شد؛ آنها پيش از اين، «لوكاس پودولسكي» آلماني را نيز به خدمت گرفته اند.
ورزشي**3991**9129