تهديد هاي ارتش هند مانع اقدامات صلح طلبانه پاكستان نمي شود

اسلام آباد- ايرنا - وزير امور خارجه پاكستان در پاسخ به ادعاهاي فرمانده ارتش هند اظهار داشت :تهديدهاي «بيپين راوات» فرمانده ارتش اين كشور، مانع اقدامات صلح طلبانه دولت اسلام آباد نيست.

به گزارش روز شنبه ايرنا، «بيپين راوات» فرمانده ارتش هند اخيرا در موسسه مطالعات دفاعي در دهلي نو ادعا كرده بود كه پاكستان از زمان جدايي از اين كشور از جنگ هاي تركيبي عليه دولت دهلي نو استفاده كرده است.
وي گفته بود:هرگونه اقدام در ايالت جامو و كشمير با قدرت تمام پاسخ داده خواهد شد و از خودگذشتگي سربازان هندي بيهوده نخواهد بود.
اشاره فرمانده ارتش هند به ادعاهاي نقض آتش بس توسط پاكستان در جامو و كشمير و كمك ارتش پاكستان به شبه نظاميان جدايي طلب كشميري جهت ايجاد ناآرامي در اين منطقه است.
راوات تاكيد كرد: پايگاه هاي تروريستي در پاكستان توسط سازمان هاي دولتي پاكستان كنترل مي شوند. اين پايگاه ها با هدف ايجاد ناآرامي و بي ثباتي در ايالت جامو و كشمير فعاليت مي كنند و تمام تروريسم در كشمير توسط دولت اسلام آباد حمايت مي شود.
وي تصريح كرد: اين جنگ تركيبي كاملا منظم و كنترل شده است و هدف آن به دست آوردن حمايت مردم محلي و زيرساخت ها است. عمليات هاي تركيبي براي مدت زمان طولاني ادامه دارد .
اين اظهارات با واكنش وزير امور خارجه پاكستان مواجه شد.
«شاه محمود قريشي» در شهر مولتان پاكستان، سخنان و تهديدات فرمانده ارتش هند را بي‌ اساس خوانده و گفت:اين تهديدها، مانع رفتار صلح جويانه دولت اسلام آباد نخواهد شد.
وي در بخش ديگري از سخنانش، در خصوص بازگشايي مرز «كرتار پور» نيز گفت:اين اقدام با پيشنهاد پاكستان و توافق دولت هند صورت گرفت و بيانگر آن است كه اسلام آباد براي برقراري صلح مشتاق است.
قريشي با بيان اينكه انتظار مي رفت، وزير خارجه و سروزير ايالت پنجاب هند در اين آيين شركت كنند افزود:پاكستان خواهان حاكميت و استقرار صلح ثبات و آرامش در منطقه بوده و براي حل چالش هاي موجود همه كشورها بايد دست به دست هم داده و تلاش كنند.
به گزارش ايرنا «عمران خان» نخست وزير پاكستان نيز شامگاه گذشته - جمعه- در ديدار با جمعي از خبرنگاران هندي كه به منظور پوشش خبري گشايش گذرگاه مرزي كرتارپور به پاكستان سفر كرده بودند، از گفت وگو به عنوان تنها راه ايجاد صلح در روابط هند با پاكستان ياد كرد و بار ديگر دهلي نو را به مذاكره براي حل مشكلات و اختلافات دوجانبه فراخواند.
آساق**6125**1600