۱۰ آذر ۱۳۹۷،‏ ۸:۵۶
کد خبر: 83118144
۰ نفر
قرار مجرمیت جوانفكر صادر شد

تهران- ایرنا- وكیل مدافع علی اكبر جوانفكر مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری دولت های نهم و دهم از صدور قرار مجرمیت موكلش در شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد.

مهران عبداله پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا با اعلام این خبر گفت كه شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام نشر اكاذیب برای موكلش قرار مجرمیت صادر و پرونده را برای رسیدگی به دادگاه ارسال كرده است.
این وكیل دادگستری درباره موضوع شكایت این پرونده اظهار داشت: این پرونده به دنبال انتشار مطلبی توسط موكلم در یك پست تلگرامی تشكیل شده است كه طی آن جوانفكر از سازمان بازرسی كل كشور خواسته بود، به گزارش های مربوط به سوء استفاده یكی از مسئولان قضایی رسیدگی كند.
عبداله پور همچنین درباره نتیجه واخواهی موكلش به حكم شعبه اول دادگاه انقلاب گفت: موكلم در اعتراض به نحوه عملكرد دادگاه، در جلسه واخواهی شركت نكرد و هنوز هم نتیجه آن اعلام نشده است اما چند وقت پیش نتیجه واخواهی به حكم دادگاه شعبه 1060 كاركنان دولت اعلام شد و قاضی پرونده حكم قبلی خود را مبنی بر دو سال حبس، چهار میلیون تومان جزای نقدی و دو سال ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی تایید كرد.
این وكیل دادگستری افزود: پیشتر هم دادگاه تجدیدنظر، محكومیت موكلم را به 91 روز حبس در ارتباط با ماجرای درگیری در روزنامه ایران در دولت دهم تایید كرد.
اجتمام *ع.ی * 3063