84 ميليارد ريال تسهيلات وزارت ارتباطات در اصفهان پرداخت شد

اصفهان - ايرنا - معاون اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات اصفهان گفت: حدود 84 ميليارد ريال تسهيلات در سال جاري از سوي وزارت ارتباطات به شركت هاي خصوصي اين استان پرداخت شده است.

عباس نوروزي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : اين وزارتخانه با پرداخت تسهيلات مالي در قالب 2 طرح ' وام وجوه اداره شده' و 'سامانه كارا' از دفاتر فناوري اطلاعات روستايي و بخش خصوصي حمايت مي كند.
وي ادامه داد : حدود 110 دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) روستايي و 86 شركت خصوصي فعال در اين بخش در استان اصفهان در سال جاري موفق به دريافت اين تسهيلات شدند.
نوروزي با بيان اين كه پرداخت اين تسهيلات از 15 مهر امسال در استان آغاز شد، خاطرنشان كرد : فرايند اعطاي اين تسهيلات ادامه دارد و چند شركت ديگر در نوبت تخصيص آن هستند.
معاون اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات اصفهان بيان كرد : اين تسهيلات به طرح هاي روستايي با نرخ سود 6 درصد و به طرح هاي شهري با نرخ سود 14 درصد و به دفاتر روستايي تا سقف يك ميليارد ريال و طرح هاي ديگر مانند استارتاپ ها (شركت هاي نوپا) تا ميزان يكصد ميليارد ريال پرداخت شده است.
وي با اشاره به حمايت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از شركت هاي نوپا (استارتاپ ها) افزود: دانشگاه ها و انجمن هاي علمي دانشجويي مي توانند با ارائه ايده هاي خود در اين بخش از اين حمايت ها بهره مند شوند.
نوروزي با بيان اينكه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مشاركت خوبي در نمايشگاه اتوكام ( كامپيوتر و اتوماسيون اداري) اصفهان و يازدهمين جشنواره ملي حركت داشت، اضافه كرد: ايده هاي 72 شركت نوپا در نمايشگاه اتوكام به نمايش گذاشته شد.
وي ارتباط صنعت، دولت و بخش خصوصي در يازدهمين جشنواره ملي حركت را موثر خواند و تاكيد كرد: اين همكاري به كاهش بيكاري در آينده منجر مي شود.
جشنواره ملي حركت با حضور حدود 540 دانشجو از سراسر كشور و 85 مهمان از 46 كشور جهان ، پنجم تا هفتم آذر در دانشگاه اصفهان برگزار شد.
اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات در استان ها از سال 88 به عنوان نمايندگي عالي بخش حاكميت ارتباطات و فناوري اطلاعات با هدف ايجاد هماهنگي در اجراي برنامه­ ها، اهداف و سياست­ هاي اين بخش تشكيل شده است.
از جمله اهداف تشكيل اين اداره كل، حمايت از حقوق استفاده كنندگان از خدمات و توسعه خدمت رساني به مردم در بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات، هماهنگي براي رفع موانع و مشكلات احتمالي در بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات و نظارت و كنترل بر عملكرد شركت­ هاي خصوصي ارائه دهنده خدمات در بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات استان است.
3011/6026