چهاردهمين جشنواره ملي تئاتر مهر كاشان آغاز شد

كاشان - ايرنا - چهاردهمين جشنواره ملي تئاتر مهر كاشان با حضور 28 گروه هنري از 10 استان و 13 شهر جمعه شب در فرهنگسراي مهر اين شهر كار خود را آغاز كرد.

به گزارش ايرنا، نمايش هاي 'افرا' و 'استراليا' از بخش صحنه اي اين جشنواره در شب نخست به روي صحنه مي روند.
نمايش 'افرا' به نويسندگي بهرام بيضايي و كارگرداني احسان جانمي، كاري از هنرمندان اصفهاني است و نمايش 'استراليا' به نويسندگي پيام لاريان و كارگرداني مهدي رضايي از هنرمندان كاشان مي باشد.
دبير چهاردهمين جشنواره ملي تئاتر مهر كاشان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: موضوع اثرهاي اين جشنواره با سه محور شهروندي، اجتماعي و مضمون هاي ايثارگري و دفاع مقدس است كه سه سالن فرهنگسراي مهر، تماشاخانه نصر، خانه نقلي و تماشاخانه بهمن صادقپور در خانه تئاتر ميزبان آنها خواهد بود.
محمد شفافي بيان كرد: 2 نگاه ويژه نيز با عنوان هاي كتاب و 40 سالگي انقلاب اسلامي در نظر گرفتيم و اثرهايي به جشنواره فرستاده شد.
وي اضافه كرد: بخش خياباني اين دوره از جشنواره با تئاتر 'در پارك' كاري از هنرمندان كاشاني به نويسندگي و كارگرداني رضا كريمي و با بازي جعفر ولايتي، رضا دلالت، علي اصغر كريمي و ابوالفضل فتاحي در فرهنگسراي فيض سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري آغاز شده است.
دبير چهاردهمين جشنواره ملي تئاتر مهر كاشان عنوان كرد: نمايش خياباني 'در پارك' با موضوع شهروندي، محافظت از پارك ها و فضاهاي سبز و مسئوليت پذيري مردم در اين زمينه اجرا مي شود.
وي گفت: افزون بر ميدان هاي سطح شهر، در زندان، برخي از دانشگاه ها، آموزشگاه هاي زير نظارت آموزش و پرورش و برخي محله ها نيز اثرها به نمايش درخواهد آمد.
شفافي يادآور شد: 25 نمايش در چهاردهمين جشنواره ملي تئاتر مهر كاشان شامل 14 نمايش در بخش صحنه اي و 11 نمايش در بخش تئاتر خياباني و محيطي برگزار مي شود.
به گفته وي، چهاردهمين جشنواره ملي تئاتر مهر كاشان تا 15 آذر ماه ادامه دارد و همزمان با اين جشنواره سالن مهرگان فرهنگسراي مهر ميزبان كارگاه هاي آموزشي نيز خواهد بود.
6136/8123