حفظ وحدت مانع تحقق هدف دشمنان می شود

كاشان - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اگر مانند 40 سال گذشته در كشور با یكدیگر همدل و همفكر باشیم، دشمنان نمی توانند در هیچ شرایطی كاری از پیش ببرند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام‌ سید محمدعلی شهیدی روز جمعه در جمع نمازگزاران قمصر كاشان بیان كرد: انقلاب مردم با هدایت های امام راحل به پیروزی رسید، با مقام معظم رهبری تداوم یافت و تا زمانی كه وحدت داریم، نباید ترس و دغدغه ای در مورد جنگ اقتصادی داشته باشیم.
وی افزود: 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد اما در این سال ها یك روز آرام در كشور نداشتیم و دشمن دست بردار نبوده است.
معاون رئیس جمهوری عنوان كرد: استكبار جهانی و در راس آنها آمریكا در این سال ها هر چه از دستشان برآمده، ضد انقلاب اسلامی به كار بستند و امروز هم جنگ اقتصادی را آغاز كردند كه البته هر كشوری بود، تا كنون كمرش می شكست.
وی با اشاره به تداوم تنها 2 ساله انقلاب در كشور مصر اضافه كرد: نقش آفرینی مردم، رهبری درست و حفظ وحدت موجب شد تا دشمن در این سال ها به رغم برقراری جبهه های نا برابر ضد ایران، نتواند پیروز شود.
حجت الاسلام شهیدی یادآور شد: پول كشورهای حاشیه خلیج فارس و بروزترین تسلیحات هم نتوانست در هشت سال جنگ تحمیلی كاری كند و در نهایت صدام حسین ناچار شد تا به رئیس جمهوری آن زمان برای صلح التماس كند.
وی تصریح كرد: پیش تر از دونالد ترامپ نیز نتوانستند آن زمان در جبهه ها برابر رزمندگان ما هیچ غلطی بكنند و امروز هم از سردار قاسم سلیمانی هراس دارند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: انسان همواره در برابر آزمون های الهی قرار دارد اما در مواردی آزمون های سختی پیش می آید كه باید مراقب بود و در این راستا حفظ وحدت، حضور در نماز جمعه و سركشی به خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان پررنگ تر شود.
وی با اشاره به تاكید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حفظ، ترویج و نهادینه كردن فرهنگ ایثار و شهادت بیان كرد: دبیرخانه با دستور رئیس جمهوری تشكیل شده و بحث ایثار اجتماعی پیگیری می شود چرا كه خارج از جبهه های نبرد نیز به این فرهنگ نیاز داریم.
حجت الاسلام شهیدی به هجمه تبلیغاتی و فرهنگی دشمن بر ضد خانواده های شهدا و ایثارگران اشاره كرد و افزود: بسیاری از آنها به رغم این تبلیغ ها جزو كم برخوردارترین قشرهای جامعه هستند و در دیدارها درخواست ملاقات با مقام معظم رهبری را دارند.
وی تاكید كرد: انقلاب و مقام عظمای ولایت تمام قد مورد حمایت جانبازان و آزادگان است و ما هم وظیفه داریم به یاد این قشر نقش آفرینی باشیم كه ایران امروز را مدیونشان هستیم.
به گزارش ایرنا، دیدار با یكی از جانبازان هشت سال جنگ تحمیلی، بازدید از امامزاده سلیمان (ع) و حضور در جمع خانواده شهدا و ایثارگران قمصر از دیگر برنامه های سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به بخش قمصر از توابع شهرستان كاشان بود.
مردم قمصر در دوران دفاع مقدس 60 شهید تقدیم انقلاب اسلامی كردند.
8123