بيش از 6 كيلوگرم ترياك در مياندوآب كشف شد

مهاباد- ايرنا- فرمانده انتظامي مياندوآب گفت: با تلاش ماموران انتظامي اين شهرستان 6 كيلو و 270 گرم مواد مخدر از نوع ترياك از يك قاچاقچي كشف و ضبط شد.

سرهنگ حسن شيخ نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در پي كسب خبري مبني بر اينكه شخصي نسبت به خريد و فروش مواد مخدر در شهرهاي همجوار اقدام مي كند، با هماهنگي مقام قضايي موضوع در دستور كار ماموران مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان و مهاباد قرار گرفت.
وي افزود: با تلاش ماموران انتظامي و طي كارهاي اطلاعاتي و عملياتي، اين فرد قاچاقچي دستگير و از وي اين ميزان مواد مخدر كشف شد.
سرهنگ شيخ نژاد بيان كرد: همچنين يك دستگاه خودرو حاوي اين ميزان مواد مخدر توقيف و متهم نيز با تشكيل پرونده تحويل مراجع قضايي شد.
وي با بيان اينكه مواد مخدر مكشوفه از جنوب كشور وارد اين شهرستان شده بود، اضافه كرد: فرد قاچاقچي قصد داشت اين ميزان مواد مخدر را در سطح مياندوآب توزيع كند.
فرمانده انتظامي مياندوآب اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تاكنون 615 كيلوگرم انواع موادمخدر در اين شهرستان كشف شده است و در اين راستا 240 نفر توزيع كننده دستگير و 796 نفر معتاد نيز به مراكز درماني معرفي شدند.
وي اضافه كرد: در اين مدت 64 دستگاه خودرو و موتورسيكلت نيز توقيف شد.
به گزارش ايرنا، مياندوآب يكي از محل هاي مهم گذر انواع كالاهاي قاچاق و مواد مخدر از مناطق مرزي به استان هاي عمقي كشور به شمار مي رود.
اين شهرستان در 155 كيلومتري مركز استان واقع شده است و در مسير ارتباطي استان هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي و كردستان قرار دارد.
9871/6185/3072