استاندار خوزستان خبر شكنجه یك فعال كارگری را تكذیب كرد

اهواز -ایرنا- استاندار خوزستان خبر وخامت حال اسماعیل بخشی یكی از معترضان جریان كارگری هفت تپه را تكذیب كرد و گفت: وی در سلامت كامل است.

غلامرضا شریعتی شامگاه پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: نامبرده به هیچ وجه شكنجه یا ضرب و جرح نشده و برای تكمیل تحقیقات و بررسی ها در اختیار دستگاههای مربوطه است.
وی گفت : پس از تكمیل تحقیقات از نامبرده گزارش نهایی به مردم ارائه می شود.
رییس دادگستری شهرستان شوش نیز در گفت و گو با ایرنا بیان كرد: شایعات مغرضانه منتشر شده در خصوص بستری شدن یكی از كارگران هفت تپه در بیمارستان صحت ندارد و این خبر از اساس كذب است.
صادق جعفری چگنی افزود: خبر منتشر شده درمورد متهم اسماعیل بخشی در فضای مجازی و رسانه های معاند نظام، عاری از صحت است ، متهم در صحت جسمانی كامل بسر می برد و امروز نیز با خانواده خود تماس تلفنی داشته است .
وی با بیان اینكه متهم در چهارچوب قوانین و مقررات از تمام حقوق قانونی خود در جریان تحقیقات مقدماتی برخوردار است، اظهار داشت: در شرایطی كه بخشی از مطالبات قانونی و حقوق معوقه پرسنل شركت پرداخت و مقدمات برداشت نیشكر از مزارع شده، انتشار این خبر كذب درجهت تشویش اذهان عمومی و هدفمند صورت گرفته است.
برخی رسانه های معاند خارجی با جوسازی رسانه ای مدعی شكنجه فرد یاد شده از سوی دستگاه امنیتی شده و از وخامت حال وی خبر دادند.
جمعی از كارگران شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه در هفته های اخیر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایای معوق خود و نیز برای مطالبه بازگشت این واحد صنعتی به بخش دولتی تجمعهایی برپا كردند.
كشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین كارخانه تولید شكر از نیشكر در كشور است كه نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.
حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانكاری در بخش های مختلف این شركت بزرگ تولید شكر مشغول كار هستند.
شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه در 15كیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.
7280/6064/6002

سرخط اخبار استان‌ها