مجلس كنوني با دوران مدرس قابل مقايسه نيست

كاشان - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: انسان هاي خوب و دلسوز در مجلس شوراي اسلامي بسيار است و نمي توان آن را با مجلس دوران شهيد مدرس مقايسه كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، آيت الله سيد يوسف طباطبائي نژاد روز پنجشنبه در همايش ملي شهيد مدرس در اردستان بيان كرد: بيشتر نمايندگان مجلس شوراي اسلامي خوب هستند و برخي ديگر هم بايد خوب باشند اما آن زمان، شهيد مدرس تنها خودش بود.
وي افزود: كارهاي انجام شده تا كنون نيز با دوران پهلوي اول و دوم قابل مقايسه نيست؛ پيش از انقلاب براي يك تلفن ثابت بايد چند سال در انتظار مي مانديم اما پس از انقلاب در برق رساني، توليد برق، مسائل دفاعي و ديگر زمينه ها كارهاي بزرگي صورت گرفت.
نماينده ولي فقيه در استان اصفهان عنوان كرد: بسياري كشورها امروز از آمريكا مي ترسند چرا كه ضعيف و زير سلطه هستند اما ايران در برابر آنها ايستاده و آنها از موشك هاي ما بيم دارند.
وي اضافه كرد: اگر علما خاموش باشند، هدايت شده ها نيز راه را گم مي كنند زيرا انسان براي موفقيت نياز به الگو دارد؛ گرچه نمي توان به حضرت پيامبر (ص) رسيد اما بايد در آن مسير گام برداشت و شخصيت هايي مانند شهيد مدرس الگوي زندگي و شهادت هستند.
آيت الله طباطبائي نژاد، شهيد مدرس را از نظر پارسايي و تقوا نمونه خواند و تاكيد كرد: پس از خدا، ائمه (ع) و در غياب آنها علما الگو هستند و هر كه مي خواهد رنگ خدايي بگيرد، بايد اين ستارگان راهنما را الگو قرار دهد.
وي، علاقه به مال و رياست را مانند حمله 2 گرگ به گله گوسفندان دانست و تصريح كرد: سعودي ها كه از سوي ترامپ، گاو شيرده خوانده شدند، به دليل اين اميال سكوت كردند و خواري را نيز پذيرفتند.
نماينده فلاورجان و رئيس دوره اي مجمع نمايندگان استان اصفهان نيز در اين همايش بيان كرد: شهيد مدرس نمونه كامل يك نماينده مجلس اسلامي بود كه بايد براي همه مسئولان الگو باشد.
سيد ناصر موسوي لارگاني اضافه كرد: برخي نمايندگان امروزه به اين موضوع توجهي ندارند و به مسائل سياسي و ساير موارد فكر مي كنند؛ اگر مجلس در راس امور است، بايد مصوبه ها را پيگيري و بر اجراي آنها نيز نظارت داشته باشد.
به گزارش ايرنا، تمبر 10 آذر روز نكوداشت اردستان نيز در ادامه همايش ملي شهيد مدرس و بزرگداشت هفته فرهنگي اين شهرستان با ميزباني دانشگاه پيام نور رونمايي شد.
سيد حسن طباطبايي زواره (مدرس) فقيه، سياستمدار، نماينده مجلس ملي از دوره دوم تا ششم، حامي جنبش مشروطه و از مخالفان رضا شاه، سال 1249 در زواره از توابع شهرستان اردستان زاده شد و شب دهم آذر 1316 در كاشمر به شهادت رسيد.
اردستان در فاصله نزديك به 118 كيلومتري شمال شرقي اصفهان واقع است.
7431/8123