جام برنزي المپياد كشور به دختران شمشيرباز آذربايجان غربي رسيد

اروميه- ايرنا- دبير هيات شمشيربازي آذربايجان غربي گفت: مقام سوم و جام برنزي نخستين دوره المپياد استعدادهاي برتر كشور به تيم دختران استان رسيد.

شهريار نوبخت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: نخستين دوره اين المپياد با حضور 200 شمشيرباز از سراسر كشور در سالن ولايت دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد برگزار شد.
وي بيان كرد: در اين مسابقات كه در رده سني زير 12 و 15 سال تحت پوشش وزارت ورزش و جوانان و هيات شمشيربازي يزد برگزار شد، ورزشكاران به مدت سه روز با هم به رقابت پرداختند.
وي ادامه داد: در بخش فلوره انفرادي اين المپياد «هانيه خوش خواهي» و «شيدا حسيني» هر 2 از آذربايجان غربي به ترتيب مدال هاي طلا و نقره را كسب كردند و «فاطمه مروتي» و «حميده چاه متكي» از استان يزد به مقام سوم مشترك رسيدند.
دبير هيات شمشيربازي آذربايجان غربي گفت: در بخش انفرادي اسلحه اپه نيز «سما كشي آده» مدال برنز را از آن خود كرد.
نوبخت افزود: در بخش تيمي اسلحه فلوره تيم آذربايجان‌غربي با تركيب «هانيه خوشخواهي، شيدا حسيني، هليا اسماعيل‌زاده و زهرا حيدرزاده» جام طلايي را بالاي سر برد و تيم اسلحه اپه استان نيز با تركيب «سما كشي آده، فاطمه احمدي، زهرا مرد و آنيتا بيات ماكو» به مقام نايب قهرماني رسيد.
به گزارش ايرنا شناسايي استعدادها، ايجاد رقابت سالم و سازنده بين ورزشكاران و معرفي نفرات برتر براي حضور در اردوي تيم‌هاي ملي از اهداف برگزاري اين المپياد است.
امسال نخستين دوره المپياد استعدادهاي برتر كشور در رده هاي سني 12 تا 15 سال پسران و دختران در رشته هاي متعدد المپيكي به ميزباني استان هاي مختلف در حال برگزاري است؛ اين مسابقات جنبه انتخابي براي حضوري قدرتمند در بازي هاي المپيك 2020 توكيو را دارد.
هيات شمشيربازي آذربايجان غربي يكي از هيات هاي فعال و موفق آذربايجان غربي است كه با تاسيس خانه شمشيربازي در محل ورزشگاه تختي اروميه، فعاليت چشمگيري در راستاي جذب و تربيت علاقه مندان اين رشته دارد و فعاليت خود را از سال 1382 در استان آغاز كرد.
7156/3072