قاضي كميته اخلاق فيفا پس از بازداشت استعفا كرد

تهران- ايرنا- «ساندرا راجوو» يكي از 2 نايب رئيس اتاق صدور حكم كميته اخلاق فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) كه اخيرا به ظن فساد مالي در مالزي بازداشت شده بود، از سمتش در اين نهاد استعفا كرد.

به گزارش ايرنا، خبرگزاري رويترز روز پنجشنبه نوشت: با اعلام فيفا، راجوو يك هفته پس از اينكه در جريان تحقيقات يك نهاد مبارزه با فساد مالي در زادگاهش (مالزي) بازداشت و از سمتش تعليق شده بود، امروز رسما از اين سمت استعفاء كرد.
«ساندرا راجوو» در ساعات پاياني سه شنبه هفته جاري پس از پرواز از زوريخ يعني جايي كه براي كمك به پرونده تحقيقات مرتبط با فساد به دفتر اصلي فيفا سفر كرده بود، توسط بازرسان كميته مبارزه با اختلاس بازداشت شد و در ادامه از سمت رياست «مركز حكميت بين المللي آسيا» واقع در مالزي، استعفا كرد.
به دنبال اين اتفاق، يكي از وكلاي راجوو به نام «چه ئو وي Cheow Wee» در مصاحبه اي اظهار داشت كه او پس از گذراندن يك شب در بازداشتگاه، با اين استدلال كه به دليل داشتن سابقه مسئوليت هاي عالي قضايي، از مصونيت ديپلماتيك برخوردار است، آزاد شد.
«چه ئو وي» در ادامه اذعان داشت كه كميته ضد اختلاس مالزي (MACC) درخواست داده تا اين قاضي به منظور بازجويي در رابطه با اتهامات فساد مالي، هفت روز در بازداشت نگه داشته شود.
راجوو سال گذشته به عنوان يكي از 2 نايب رئيس اتاق صدور حكم كميته اخلاق فيفا منصوب شد و در مدت تصدي اين سمت چندين نفر از مقامات اجرايي فوتبالي نام برده شده در پرونده گسترده تحقيقات مفسدان فوتبالي وزرات دادگستري ايالات متحده آمريكا را به طور مادام العمر محروم كرد.
از جمله افراد مشهوري كه توسط اتاق صدور حكم كميته اخلاق فيفا محروم شده اند مي توان به «سپ بلاتر» رييس اسبق فيفا و «ميشل پلاتيني» رييس پيشين اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) اشاره كرد.
فيفا با صدور بيانيه اي ضمن اشاره به بررسي دقيق استعفا نامه راجوو، اين خبر را تاييد و از ارائه جزئيات بيشتر در خصوص روند تحقيقات و يا اتهامات عليه راجو خودداري كرد.
ورزشي**3991**1597