قزوين رتبه 6 كشوري در اجراي سامانه آبياري نوين را كسب كرد

قزوين - ايرنا - رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين گفت: اين استان در زمينه اجراي سيستم هاي نوين آبياري رتبه ششم كشور را در سال جاري كسب كرده است .

به گزارش ايرنا فاطمه خمسه روز پنجشنبه در چهاردهمين نشست ستاد هماهنگي و پيگيري طرح سامانه هاي نوين آبياري استان افزود:از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از سه هزار و 751هكتار سامانه نوين آبياري در قالب 144 طرح در استان اجرا شده است.
وي با اشاره به رشد قابل توجه اجراي آبياري نوين در استان خاطر نشان كرد: با توجه به رشد بالاي اجراي طرح هاي آبياري نوين در استان و در جهت تسهيل اين امر ، دشت قزوين به عنوان پايلوت آبياري هوشمند در كشورانتخاب شد.
خمسه خاطر نشان كرد:در ابتداي سال جاري تا كنون مجوز اجراي آبياري نوين در هفت هزار هكتار از مزارع و باغات صادر شده است كه اين مجوز ها در قالب212 طرح در دست اجرا مي باشد .
مدير كل سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين گفت: به منظور تسهيل در تكميل طرح هاي نيمه تمام آبياري نوين موافقت لازم براي پرداخت تسهيلات بانكي با همكاري پست بانك در نظر گرفته شده است كه اين تسهيلات در جهت احداث استخر ذخيره آب وتامين برق پرداخت مي شود.
وي همچنين خاطر نشان كرد: افزايش قيمت لوله و اتصالات و كمبود نقدينگي از مشكلات عمده در اجراي طرح هاي آب و خاك استان مي باشد.
6104/6012