افزون بر هزار كانون دانشجویی هلال احمر در كشور فعالیت دارد

یزد - ایرنا - معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت یكهزار و 200 كانون دانشجویی در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی ، تاكید كرد: این كانون ها در امور بشر دوستانه و آموزش كمك های اولیه به آحاد مردم فعالیت دارد.

علی گنج كریمی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یزد افزود: حدود 400 هزار داواطلب در این كانون ها حضور دارند، البته این آمار شناور و فعالیت اعضا نیز مستمر و موثر است.
وی تصریح كرد: همچنین در تعدادی از وزارتخانه ها اعضای كانون های دانشجویی همگرایی خوبی با هم دارند كه به عنوان مثال در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی حدود 70 كانون دانشجویی با هم مرتبط هستند.
معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر از امضای تفاهم نامه ای با دانشگاه فرهنگیان به منظور آموزش مهارت های امدادی به دانشجو معلمان خبر داد و گفت: این واحد دانشگاهی از این حیث حائز اهمیت است كه دانشجوبان آن ،در آینده مدرسان خوبی در اهداف هلال احمر خواهند بود.
وی از برگزاری مسابقات سخنوری ویژه اعضای كانون های دانشجویی هلال احمر خبر داد و گفت: اختتامیه این مسابقات در اردیبهشت سال 98 همزمان با هفته هلال احمر برگزار می شود.
گنج كریمی به برگزاری مسابقات ملی رفاقت مهر در یزد اشاره كرد و افزود: مبحث مهم بشر دوستی كه از دغدغه های این سازمان است در این مسابقات پیگیری شد.
وی اظهار داشت: یكی از ویژگی متمایز این مسابقات نسبت به سال های گذشته برگزاری تور كویری نوردی برای شركت كنندگان در این رقابت ها بود كه رویدادی بزرگ است.
معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با قدردانی از میزبانی مردم یزد در برگزاری این مسابقات یادآور شد: بازدید شركت كنندگان در این رقابت ها از مكان های تاریخی علاوه بر آشنایی آنها با جاذبه های گردشگری، سفیران خوبی هم در رونق گردشگری این استان خواهند بود.
مسابقات ملی رفاقت مهر بخش خواهران كه از چهارم آذرماه با حضور 300 نفر در یزد آغاز شده بود؛ چهارشنبه شب با معرفی تیم های برتر به كار خود پایان داد.
تعداد نیروی دواطلب هلال احمر استان یزد هشت هزار نفر اعلام شده است.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال 1395، یك‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد كه 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌كنند.
2088/ 2047/