جودوكاران نونهال خراسان رضوي قهرمان كشور شدند

مشهد- ايرنا- رئيس هيات جودو، جوجيتسو و كوراش خراسان رضوي گفت: جودوكاران نونهال اين استان در نخستين رقابتهاي استعدادهاي برتر جودوي پسران كشور با كسب 9 مدال به مقام قهرماني دست يافتند.

حسين محمودي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: مسابقات جودو المپياد استعدادهاي برتر كشور روزهاي پنجم و ششم آذر جري با حضور 334 جودوكار در يزد برگزار شد.
وي گفت: تيم خراسان رضوي در اين مسابقات پنج مدال طلا و چهار نقره بدست آورد. استانهاي فارس و گيلان مقامهاي دوم و سوم اين رقابتها را از آن خود كردند.
او افزود: در اين چارچوب 'حسين بخشي، حميدرضا كارگر، اميرحسين گرمابي، رضا قنبري و امين واله' از خراسان رضوي مدالهاي طلاي اوزان منهاي 42، 46، 55، 66 و 73 كيلوگرم را بدست آوردند. 'مبين نظري، علي تقي زاده، اميرحسين مرادي و اميرحسن نقي پور' ديگر نونهالان خراساني نيز در اوزان منهاي 30، 34، 60 و به علاوه73 كيلوگرم مدال نقره رقابتها را بر گردن آويختند. 'محمد علي احمدي و مهدي دلفراز' به عنوان مربي و محمد گروهي به عنوان سرپرست تيم جودوكاران خراسان رضوي حضور داشتند.
رئيس هيات جودو، جوجيتسو و كوراش خراسان رضوي همچنين گفت: راهبرد اصلي اين هيات توسعه و تقويت آموزش در سنين پايه و توجه به امر استعداديابي، پرورش استعدادها و ايجاد انگيزه در مربيان سازنده است. با تلاش تمامي دست اندركاران حوزه آموزش و استعداديابي در شهرستانهاي مختلف خراسان رضوي هم اينك شاهد به ثمر نشستن فعاليتهاي در اين بخش هستيم.
چهار هزار مرد و هزار ورزشكار زن به صورت سازمان يافته در رشته هاي جودو، جوجيتسو و كوراش در سطح خراسان رضوي فعاليت مي كنند.
7507/1858