مهارت آموزی از راهكارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است

زنجان - ایرنا - فرماندار ایجرود برلزوم مهارت آموزی جوانان تاكید كرد و گفت: یكی از راهكارهای مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به حرفه آموزی است.

به گزارش روابط عمومی اداره كل آموزش فنی وحرفه ای استان زنجان كه روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته، توحید سلیمی در دیدار با مدیر كل آموزش فنی حرفه ای استان زنجان افزود: توانمندسازی جوانان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از مهمترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است.
وی با اشاره به اینكه ایجرود از شهرستان‌های محروم استان زنجان است؛ اظهار داشت: بیكاری از معضلات اساسی شهرستان ایجرود است كه با ارائه آموزش های فنی وحرفه ای می توان گام بزرگی در زمینه اشتغال این شهرستان برداشت.
فرماندار ایجرود با اشاره به اینكه نباید درشهرستان جوان بیكار وجود داشته باشد، خاطرنشان كرد: آموزش های فنی و حرفه ای در این شهرستان باید تقویت شود تا افراد بتوانند از این طریق با مهارت آموزی نیازهای خود را برآورده كنند.
سلیمی همچنین از حمایت و آمادگی فرمانداری این شهرستان جهت معرفی كارآفرینان و مهارت آموختگانی كه دارای طرح‌های توجیهی و اقتصادی باشند جهت دریافت تسهیلات خبر داد و افزود: مهمترین هدف فرمانداری ایجرود اشتغال مولد و پایدار و فراهم كردن بستر مناسب برای ایده یابی و توسعه كارآفرینی و فضای كسب و كار دراین شهرستان است.
وی اضافه كرد به منظور افزایش دوره های آموزش فنی وحرفه ای در مناطق روستایی و شهری این شهرستان، آماده در اختیار قرار دادن فضاهای مازاد به اداره كل آموزش فنی و حرفه ای هستیم.
مدیركل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن قدردانی از حمایت های بی دریغ فرماندار شهرستان ایجرود نسبت به آموزش های مهارتی به بیان مأموریت و وظایف سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور در تمامی بخش ها پرداخت.
محمدرضا انصاری گفت: با توسعه آموزش های مهارتی می توانیم به روند توسعه ایجرود شتاب دهیم و تحقق این امر نیازمند حمایت همه جانبه، تعامل و همدلی كلیه دستگاه های اجرایی این شهرستان است.
وی افزود: یكی از خواسته های مسئولان كشوری توسعه روستاها است و برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها باید بر روی مسئله مهارت آموزی توجه ویژه ای داشته باشیم و خدمات آموزشی را به مناطق روستایی ببریم.
انصاری بر توسعه و كیفی سازی هرچه بیشتر آموزش های مهارتی با مشاركت بخش خصوصی در سطح شهرستان ایجرود خبر داد و اظهار داشت: با توجه به جمعیت بالای ساكن در روستاهای ایجرود ارائه آموزش های مهارتی در روستاهای این شهرستان با كمك آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و حمایت فرمانداری در دستور كار این اداره كل است.
انصاری حمایت ویژه دستگاه های اجرایی شهرستان به ویژه فرمانداری از نهادینه كردن آموزش فنی و حرفه ای دراین شهرستان را خواستار شد.
به گزارش ایرنا، شهرستان ایجرود به مركزیت شهر زرین آباد با 40 هزار نفر جمعیت در 35 كیلومتری جنوب زنجان واقع است.
8068

سرخط اخبار استان‌ها